Máte slovo

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 7113  
Sdílet
| Poslat odkaz

Tváří v tvář problému s M. Jílkovou. Připravili: M. Jílková, J. Horská, L. Krenková a M. Straka

Moderátorka Michaela Jílková bude společně se svými hosty diskutovat na téma, zda je v období krize prostor pro stávku. Kolik lidí vyjde 8. prosince 2010 do ulic, aby se postavili vládním škrtům? Kdo všechno se do stávky zapojí? Jak se k celé situaci postaví vláda?

Diskutovat budou ministr financí Miroslav Kalousek a předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Jaroslav Zavadil.

Na 8. 12. 2010 se chystá obří stávka, kterou vyhlásila ČMKOS v čele s nekompromisním předsedou Jaroslavem Zavadilem. Všichni dnes už víme, že se odborům nelíbí snižování platů všech zaměstnanců ve státní správě a celková reforma platových tarifů. Co se však touto stávkou změní, když vláda tvrdí, že neustoupí? Ale krok zpět nechtějí učinit ani odbory. Jak se tedy vyřeší tato patová situace? K čemu povede protestní stávka? Odbory označují tuto stávku jako protestní. Ani ony totiž nepředpokládají, že by ještě dosáhly nějakých změn. Úsporné zákony včetně úpravy platů státních zaměstnanců už totiž prošly parlamentem a podepsal je i prezident Klaus. V tuto chvíli je tedy jasné, že od 1. ledna 2011 platit začnou.

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv

Máte slovo s Michaelou Jílkovou

Diskusní pořad, kde můžete vyjádřit svůj názor a kde řešíme problémy a témata, která působí starosti občanům! Každý divák může poslat svůj názor formou SMS nebo prostřednictvím webu České televize. Ve studiu, v němž povede moderátorka debatu, budou připraveni zastánci různých názorů na vybrané aktuální téma: zástupci odborné i laické veřejnosti. Nejde o to, aby se jeden host dostal do pozice „otloukánka“, na kterého by útočili ostatní, každý bude mít šanci říct svůj názor na daný problém a obhájit ho.

Diskuse diváků
 • ajka 3. 12. 2010 23:16

  Krátce před slavnou stávkou mám plánováno pobíhání po úřadech. Už teď je mi jasný, že budu na*raná, protože s…

 • rak 3. 12. 2010 14:35

  platy

  já bych snížil platy plošně o 5-10 procent. s tarify bych nehýbal a nepropouštěl bych. lidi…

 • Tomas 3. 12. 2010 08:47

  jilkova a spol

  Paní moderátorka se opět předvedla - už na začátku diskuze přednesla tu úděsnou zprávu, že děti nebudo…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 47 minut – Rok výroby: 2010
Žánr: Publicistika
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu