Tváří v tvář problému. Živě s M. Jílkovou. Připravili: M. Jílková, J. Horská, L. Krenková a M. Straka

Moderátorka Michaela Jílková bude společně se svými hosty diskutovat na téma, zda je v období krize prostor pro stávku. Kolik lidí vyjde 8. prosince 2010 do ulic, aby se postavili vládním škrtům? Kdo všechno se do stávky zapojí? Jak se k celé situaci postaví vláda?

Diskutovat budou ministr financí Miroslav Kalousek a předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Jaroslav Zavadil.

Na 8. 12. 2010 se chystá obří stávka, kterou vyhlásila ČMKOS v čele s nekompromisním předsedou Jaroslavem Zavadilem. Všichni dnes už víme, že se odborům nelíbí snižování platů všech zaměstnanců ve státní správě a celková reforma platových tarifů. Co se však touto stávkou změní, když vláda tvrdí, že neustoupí? Ale krok zpět nechtějí učinit ani odbory. Jak se tedy vyřeší tato patová situace? K čemu povede protestní stávka? Odbory označují tuto stávku jako protestní. Ani ony totiž nepředpokládají, že by ještě dosáhly nějakých změn. Úsporné zákony včetně úpravy platů státních zaměstnanců už totiž prošly parlamentem a podepsal je i prezident Klaus. V tuto chvíli je tedy jasné, že od 1. ledna 2011 platit začnou.

Stopáž45 minut
Rok výroby 2010
 L