Více na portálu ČT sport

• Zlatou tretru ovládli čeští oštěpaři
    Zlatou tretru ovládli čeští oštěpaři

25.5.2012 21:30

Ostrava - Barbora Špotáková na úvod ostravské Zlaté tretry vyhrála soutěž oštěpařek rekordním hodem mítinku i letošních světových tabulek. Dosažením 67,78 metrů sesadila dosavadní rekordmanku Zlaté tretry, Němku Christinu Obergfellovou. Českého vítěze má také mužská kategorie. Všechny soupeře včetně olympijského šampiona Thorkildsena porazil Vítězslav Veselý hodem 85,67 metrů. Dalším vrcholem mítinku byl očekávaný start Usaina Bolta v běhu na 100 metrů. Trojnásobný olympijský šampion zvítězil v hlavním závodě mítinku v čase 10:04. Sprinterům napřál protivítr, Boltova reakce na startu byla navíc nejpomalejší a zřejmě poznamenaná předchozím ulitým startem dalšího ze závodníků. I když Jamajčan nenaplnil ambice překonat vlastní nejlepší letošní výkon 9:82, diváci ho odměnili bouřlivým potleskem.

• Je tu Zlatá tretra - přehlídka atletických hvězd
    Je tu Zlatá tretra - přehlídka atletických hvězd

25.5.2012 06:03

Ostrava - Osm olympijských vítězů z Pekingu, stejný počet mistrů světa z loňského Tegu, devět světových šampionů z Berlína 2009 a více než dvacet medailistů z vrcholných soutěží. To je vizitka účastníků 51. ročníku atletické Zlaté tretry. Vrcholem mítinku bude opět start fenomenálního sprintera z Jamajky Usaina Bolta, který nastoupí do závodu na 100 metrů. Přímý přenos vysílá od 17:30 ČT4 a náš web. Novinky, rozhovory s osobnostmi a další informace před zahájením největšího atletického podniku v Česku sledujte na ČT4 v pořadu Hvězdy Zlaté tretry 2012 od 13:00.

• Bolt si zaběhal s dětmi a doufá, že počasí do pátku vydrží
    Bolt si zaběhal s dětmi a doufá, že počasí do pátku vydrží

23.5.2012 20:19

Ostrava - Na olympijských hrách v Londýně chce Usain Bolt dokázat to, co se mu podařilo před čtyřmi lety v Pekingu. Získat tři zlaté medaile a všechny ve světových rekordech. I proto je prý v letošní sezoně daleko víc soustředěný a z jeho slov je patrné, že má větší motivaci než v minulých letech.

• Bolt přistál v Ostravě, stovka ho čeká v pátek
    Bolt přistál v Ostravě, stovka ho čeká v pátek

21.5.2012 19:22

Ostrava - Výjimečný jamajský sprinter a největší atrakce blížícího se mítinku Zlatá tretra Usain Bolt dnes přistál v Ostravě. Úřadující světový rekordman tady v pátek poběží závod na 100 metrů.

Další zprávy na portálu ČT sport

• Po těžké nemoci zemřela olympijská vítězka Rezková-Hübnerová
    Po těžké nemoci zemřela olympijská vítězka Rezková-Hübnerová

20.10.2014 14:18

Praha - Ve věku 64 let zemřela olympijská vítězka ve skoku do výšky Miloslava Rezková-Hübnerová. Šampionka z Mexika 1968 podlehla v noci na pondělí těžké nemoci.

• Špotáková chybí v užší nominaci na nejlepší atletku světa
    Špotáková chybí v užší nominaci na nejlepší atletku světa

17.10.2014 12:20

Monako - Mistryně Evropy a vítězka Diamantové ligy Barbora Špotáková se nedostala do užší nominace v anketě o nejlepší atletku světa. V tříčlenném výběru mezinárodní federace IAAF jsou novozélandská koulařka Valerie Adamsová, vytrvalkyně Genzebe Dibabaová z Etiopie a nizozemská sprinterka Dafne Schippersová. Mezi muži získá trofej buď katarský výškař Mutaz Issa Baršim, keňský maratonec Dennis Kimetto, nebo tyčkař Renaud Lavillenie z Francie.

• Špotáková útočí na další ocenění, desítka nominovaných je již známa
    Špotáková útočí na další ocenění, desítka nominovaných je již známa

16.10.2014 14:02

Praha - Anketa Atlet roku 2014 již má desítku nominovaných, mezi kterými je favoritkou oštěpařka Barbora Špotáková. Dvojnásobná olympijská vítězka vyhrála mistrovství Evropy v Curychu, čímž završila svou sbírku medailí z velkých akcí. Výsledky hlasování budou oznámeny na slavnostním večeru v sobotu 8. listopadu.

• V běhu okolo Brněnské přehrady dominovali keňští běžci
    V běhu okolo Brněnské přehrady dominovali keňští běžci

13.10.2014 13:10

Brno - Pátý ročník běhu Vokolo Príglu byl rekordní, a to jak počtem závodníků, tak nejrychlejšími časy vítězů. Jak v mužské, tak ženské kategorii se o ně postarali keňští běžci. Na více než čtrnáctikilometrové trati okolo Brněnské přehrady poodběhl všem včetně svých týmových kolegů Hillary Kimaiyo a zvítězil v rekordním čase 43:05. Nejlepší Čech Lukáš Kourek doběhl na pátém místě s více než tříapůlminutovou ztrátou. Mezi ženami byla nejrychlejší Kimaiyova krajanka Peris Jeronová, která časem rovných 48 minut nedovolila obhájit triumf Slovence Kataríně Berešové.

• Na Praděd vyběhl nejrychleji suverén Pechek
    Na Praděd vyběhl nejrychleji suverén Pechek

13.10.2014 12:40

Ostrava – Petr Pechek má za sebou úspěšný rok. Po zisku titulu mistra republiky v maratonu mu v triumfu mezi vrchaři může zabránit už jen teorie. Devítikilometrový běh na Praděd jeho převahu nad soupeři jen zvýraznil. Pechek vedl od prvních metrů a svůj náskok na asfaltovém stoupání pravidelně zvyšoval. V mlze na vrcholu moravské hory byl o deset sekund dříve než Milan Wurst. "Ze začátku jsem se cítil dobře, rozběhl jsem to možná až moc rychle. Soupeřům jsem utekl brzo, ale v druhé polovině jsem toho měl docela dost," pronesl vítěz. Mezi ženami zvládla trať nejlépe Marie Delingerová.

Stopáž: 216 minut – Rok výroby: 2012
Žánr: Sport