Více na portálu ČT sport

• Zlatou tretru ovládli čeští oštěpaři
    Zlatou tretru ovládli čeští oštěpaři

25.5.2012 21:30

Ostrava - Barbora Špotáková na úvod ostravské Zlaté tretry vyhrála soutěž oštěpařek rekordním hodem mítinku i letošních světových tabulek. Dosažením 67,78 metrů sesadila dosavadní rekordmanku Zlaté tretry, Němku Christinu Obergfellovou. Českého vítěze má také mužská kategorie. Všechny soupeře včetně olympijského šampiona Thorkildsena porazil Vítězslav Veselý hodem 85,67 metrů. Dalším vrcholem mítinku byl očekávaný start Usaina Bolta v běhu na 100 metrů. Trojnásobný olympijský šampion zvítězil v hlavním závodě mítinku v čase 10:04. Sprinterům napřál protivítr, Boltova reakce na startu byla navíc nejpomalejší a zřejmě poznamenaná předchozím ulitým startem dalšího ze závodníků. I když Jamajčan nenaplnil ambice překonat vlastní nejlepší letošní výkon 9:82, diváci ho odměnili bouřlivým potleskem.

• Je tu Zlatá tretra - přehlídka atletických hvězd
    Je tu Zlatá tretra - přehlídka atletických hvězd

25.5.2012 06:03

Ostrava - Osm olympijských vítězů z Pekingu, stejný počet mistrů světa z loňského Tegu, devět světových šampionů z Berlína 2009 a více než dvacet medailistů z vrcholných soutěží. To je vizitka účastníků 51. ročníku atletické Zlaté tretry. Vrcholem mítinku bude opět start fenomenálního sprintera z Jamajky Usaina Bolta, který nastoupí do závodu na 100 metrů. Přímý přenos vysílá od 17:30 ČT4 a náš web. Novinky, rozhovory s osobnostmi a další informace před zahájením největšího atletického podniku v Česku sledujte na ČT4 v pořadu Hvězdy Zlaté tretry 2012 od 13:00.

• Bolt si zaběhal s dětmi a doufá, že počasí do pátku vydrží
    Bolt si zaběhal s dětmi a doufá, že počasí do pátku vydrží

23.5.2012 20:19

Ostrava - Na olympijských hrách v Londýně chce Usain Bolt dokázat to, co se mu podařilo před čtyřmi lety v Pekingu. Získat tři zlaté medaile a všechny ve světových rekordech. I proto je prý v letošní sezoně daleko víc soustředěný a z jeho slov je patrné, že má větší motivaci než v minulých letech.

• Bolt přistál v Ostravě, stovka ho čeká v pátek
    Bolt přistál v Ostravě, stovka ho čeká v pátek

21.5.2012 19:22

Ostrava - Výjimečný jamajský sprinter a největší atrakce blížícího se mítinku Zlatá tretra Usain Bolt dnes přistál v Ostravě. Úřadující světový rekordman tady v pátek poběží závod na 100 metrů.

Další zprávy na portálu ČT sport

• Vstupenky na halový šampionát v Praze jdou na dračku
    Vstupenky na halový šampionát v Praze jdou na dračku

29.9.2014 20:16

Praha – Už jen 158 dní. Na začátku března se v Praze uskuteční halové mistrovství Evropy v atletice a o vstupenky je velký zájem. Organizátoři hlásí, že už je prodaná více než polovina lístků.

• Lyžařka Vrabcová-Nývltová vyhrála běžecké Běchovice
    Lyžařka Vrabcová-Nývltová vyhrála běžecké Běchovice

28.9.2014 16:30

Praha - Běžkyně na lyžích Eva Vrabcová-Nývltová vyhrála v traťovém rekordu 118. ročník tradičního závodu z Běchovic do Prahy a vybojovala svůj první titul mistryně České republiky v silničním běhu na deset kilometrů. Pátá žena ze závodu na 30 km volnou technikou na Olympijských hrách v Soči porazila o více než dvě minuty loňskou vítězku Petru Kamínkovou, s níž loni prohrála. Absolutními vítězi se stali Keňané Hillary Maiyo v čase 29:14 a Nancy Wambuaová (33:18).

• V Berlíně se znovu psala maratonská historie. Kimetto zaběhl světový rekord
    V Berlíně se znovu psala maratonská historie. Kimetto zaběhl světový rekord

28.9.2014 10:48

Berlín – Skoro přesně po roce znovu padl světový rekord v maratonu, a pošesté v řadě se tomu tak stalo v Berlíně. Novým držitelem nejrychlejšího času historie se stal Keňan Dennis Kimetto, který překonal magickou hranici dvou hodin a tří minut a zaběhl čas 2:02:57 hodiny. Rok staré maximum krajana Wilsona Kipsanga překonal o 26 sekund.

• Špotáková se na závěr sezony musela popasovat s mužským oštěpem
    Špotáková se na závěr sezony musela popasovat s mužským oštěpem

19.9.2014 22:11

Domažlice - Oštěpařka Barbora Špotáková se loučila s úspěšnou sezonou, ve které získala titul mistryně Evropy i vítězství v Diamantové lize. V Domažlicích si mimo jiné vyzkoušela, jak daleko hodí s těžším mužským oštěpem, který je oproti ženskému o dvě stě gramů těžší a čtyřicet centimetrů delší.

• Hejnová: Do Prahy se těším, ale zdraví je přednější
    Hejnová: Do Prahy se těším, ale zdraví je přednější

19.9.2014 17:16

Kladno – Pokus číslo dvě o návrat na atletické ovály začíná. Zuzana Hejnová je po sezoně, kterou promarodila kvůli zlomené zánártní kůstce a bolavé patě, připravena znovu se vrhnout do přípravy a v říjnu by měla odcestovat na soustředění do Tater. Vrcholem příštího roku by pro úřadující světovou šampionku mělo být kromě mistrovství světa také halové mistrovství Evropy v Praze, avšak sama přiznává, že pokud by se znovu ozvaly sebemenší potíže, bude ho muset vynechat.

Stopáž: 216 minut – Rok výroby: 2012
Žánr: Sport