Více na portálu ČT sport

• Zlatou tretru ovládli čeští oštěpaři
    Zlatou tretru ovládli čeští oštěpaři

25.5.2012 21:30

Ostrava - Barbora Špotáková na úvod ostravské Zlaté tretry vyhrála soutěž oštěpařek rekordním hodem mítinku i letošních světových tabulek. Dosažením 67,78 metrů sesadila dosavadní rekordmanku Zlaté tretry, Němku Christinu Obergfellovou. Českého vítěze má také mužská kategorie. Všechny soupeře včetně olympijského šampiona Thorkildsena porazil Vítězslav Veselý hodem 85,67 metrů. Dalším vrcholem mítinku byl očekávaný start Usaina Bolta v běhu na 100 metrů. Trojnásobný olympijský šampion zvítězil v hlavním závodě mítinku v čase 10:04. Sprinterům napřál protivítr, Boltova reakce na startu byla navíc nejpomalejší a zřejmě poznamenaná předchozím ulitým startem dalšího ze závodníků. I když Jamajčan nenaplnil ambice překonat vlastní nejlepší letošní výkon 9:82, diváci ho odměnili bouřlivým potleskem.

• Je tu Zlatá tretra - přehlídka atletických hvězd
    Je tu Zlatá tretra - přehlídka atletických hvězd

25.5.2012 06:03

Ostrava - Osm olympijských vítězů z Pekingu, stejný počet mistrů světa z loňského Tegu, devět světových šampionů z Berlína 2009 a více než dvacet medailistů z vrcholných soutěží. To je vizitka účastníků 51. ročníku atletické Zlaté tretry. Vrcholem mítinku bude opět start fenomenálního sprintera z Jamajky Usaina Bolta, který nastoupí do závodu na 100 metrů. Přímý přenos vysílá od 17:30 ČT4 a náš web. Novinky, rozhovory s osobnostmi a další informace před zahájením největšího atletického podniku v Česku sledujte na ČT4 v pořadu Hvězdy Zlaté tretry 2012 od 13:00.

• Bolt si zaběhal s dětmi a doufá, že počasí do pátku vydrží
    Bolt si zaběhal s dětmi a doufá, že počasí do pátku vydrží

23.5.2012 20:19

Ostrava - Na olympijských hrách v Londýně chce Usain Bolt dokázat to, co se mu podařilo před čtyřmi lety v Pekingu. Získat tři zlaté medaile a všechny ve světových rekordech. I proto je prý v letošní sezoně daleko víc soustředěný a z jeho slov je patrné, že má větší motivaci než v minulých letech.

• Bolt přistál v Ostravě, stovka ho čeká v pátek
    Bolt přistál v Ostravě, stovka ho čeká v pátek

21.5.2012 19:22

Ostrava - Výjimečný jamajský sprinter a největší atrakce blížícího se mítinku Zlatá tretra Usain Bolt dnes přistál v Ostravě. Úřadující světový rekordman tady v pátek poběží závod na 100 metrů.

Další zprávy na portálu ČT sport

• Pražský půlmaraton vyhráli Wanjiru a Degefaová
    Pražský půlmaraton vyhráli Wanjiru a Degefaová

28.3.2015 14:49

Praha – Pražský půlmaraton vyhrál keňský běžec Daniel Kinyua Wanjiru v čase 59:51 minuty. Největší favorit závodu Leonard Komon byl třetí o šest sekund zpět. Na druhé místo se před něj v závěru těsně prodral další Keňan Wilfred Kipkosgei Murgor. Mezi ženami byla nejrychlejší Etiopanka Workneš Degefaová za 1:07:14. Nejlepšími Čechy v cíli byli Jiří Homoláč a Anežka Drahotová.

• Zlatá tretra přišla o Lavillenieho. Mám nabitý program, vzkázal
    Zlatá tretra přišla o Lavillenieho. Mám nabitý program, vzkázal

27.3.2015 18:25

Praha - Světový rekordman ve skoku o tyči Renaud Lavillenie z Francie se omluvil z letošního ročníku Zlaté tretry. Důvodem je atletova velká časová vytíženost. Závod se koná v úterý 26. května v Ostravě.

• Ráda bych zaútočila na český rekord, přeje si Drahotová
    Ráda bych zaútočila na český rekord, přeje si Drahotová

27.3.2015 12:48

Praha – Pražský půlmaraton slibuje velké běžecké zážitky. Letošní startovní pole je nejsilnější v historii, celkově se kolem Vltavy prožene dvanáct a půl tisíce závodníků. A mezi nimi bude o co nejlepší čas bojovat i sportovní univerzálka Anežka Drahotová, která se půlmaratonu zúčastní už počtvrté.

• Pražský půlmaraton nejkvalitnější v historii. Padnou traťové rekordy?
    Pražský půlmaraton nejkvalitnější v historii. Padnou traťové rekordy?

26.3.2015 20:05

Praha – Pražský půlmaraton slibuje nesmírně kvalitní podívanou. Ve startovních listinách je dvanáct atletů s osobními rekordy pod 61 minut a devět běžkyň s maximy pod 1:10:00. Favority jsou Keňané Leonard Komon a Lucy Kabuuová, z českých vytrvalců by měli hrát prim Jiří Homoláč a Anežka Drahotová. Přihlášen je maximální počet 12 500 běžců z 81 zemí světa. Poběží se v sobotu se startem ve 12:00 na náměstí Jana Palacha. Přímý přenos na našem webu startuje v 11:50. Živé záběry z cíle bude web nabízet až do doběhu posledního závodníka.

• Běh Lužánkami ovládli v rekordních časech Kimayo a Kácserová
    Běh Lužánkami ovládli v rekordních časech Kimayo a Kácserová

23.3.2015 14:07

Brno - Venkovní běžeckou sezonu otevřel druhý nejstarší závod na Moravě – brněnský Běh Lužánkami. Na jubilejním 70. ročníku se navíc posunovaly traťové rekordy v kategorii mužů i žen. Osmikilometrový závod mužů ovládl Hillary Kiptum Kimayo, který časem 00:22:36 překonal dosavadní rekord závodu o pět vteřin. Rekordní tempo nasadila v závodě žen na 6400 metrů Maďarka Zita Kácserová, která výkonem 0:22:02 překonala dosavadní rekord o sekundu.

Stopáž: 216 minut – Rok výroby: 2012
Žánr: Sport