Zlatá tretra 2012

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 483  
Sdílet
| Poslat odkaz

Záznam největšího atletického podniku v Česku

V současné době nelze pořad přehrát.

Více na portálu ČT sport

 • Zlatou tretru ovládli čeští oštěpaři
  Zlatou tretru ovládli čeští oštěpaři

  25.5.2012 21:30

  Ostrava - Barbora Špotáková na úvod ostravské Zlaté tretry vyhrála soutěž oštěpařek rekordním hodem mítinku i letošních světových tabulek. Dosažením 67,78 metrů sesadila dosavadní rekordmanku Zlaté tretry, Němku Christinu Obergfellovou. Českého vítěze má také mužská kategorie. Všechny soupeře včetně olympijského šampiona Thorkildsena porazil Vítězslav Veselý hodem 85,67 metrů. Dalším vrcholem mítinku byl očekávaný start Usaina Bolta v běhu na 100 metrů. Trojnásobný olympijský šampion zvítězil v hlavním závodě mítinku v čase 10:04. Sprinterům napřál protivítr, Boltova reakce na startu byla navíc nejpomalejší a zřejmě poznamenaná předchozím ulitým startem dalšího ze závodníků. I když Jamajčan nenaplnil ambice překonat vlastní nejlepší letošní výkon 9:82, diváci ho odměnili bouřlivým potleskem.

 • Je tu Zlatá tretra - přehlídka atletických hvězd
  Je tu Zlatá tretra - přehlídka atletických hvězd

  25.5.2012 06:03

  Ostrava - Osm olympijských vítězů z Pekingu, stejný počet mistrů světa z loňského Tegu, devět světových šampionů z Berlína 2009 a více než dvacet medailistů z vrcholných soutěží. To je vizitka účastníků 51. ročníku atletické Zlaté tretry. Vrcholem mítinku bude opět start fenomenálního sprintera z Jamajky Usaina Bolta, který nastoupí do závodu na 100 metrů. Přímý přenos vysílá od 17:30 ČT4 a náš web. Novinky, rozhovory s osobnostmi a další informace před zahájením největšího atletického podniku v Česku sledujte na ČT4 v pořadu Hvězdy Zlaté tretry 2012 od 13:00.

 • Bolt si zaběhal s dětmi a doufá, že počasí do pátku vydrží
  Bolt si zaběhal s dětmi a doufá, že počasí do pátku vydrží

  23.5.2012 20:19

  Ostrava - Na olympijských hrách v Londýně chce Usain Bolt dokázat to, co se mu podařilo před čtyřmi lety v Pekingu. Získat tři zlaté medaile a všechny ve světových rekordech. I proto je prý v letošní sezoně daleko víc soustředěný a z jeho slov je patrné, že má větší motivaci než v minulých letech.

 • Bolt přistál v Ostravě, stovka ho čeká v pátek
  Bolt přistál v Ostravě, stovka ho čeká v pátek

  21.5.2012 19:22

  Ostrava - Výjimečný jamajský sprinter a největší atrakce blížícího se mítinku Zlatá tretra Usain Bolt dnes přistál v Ostravě. Úřadující světový rekordman tady v pátek poběží závod na 100 metrů.

Další zprávy na portálu ČT sport

 • IAAF vrací úder: Informace o údajném dopingu jsou senzacechtivé a matoucí
  IAAF vrací úder: Informace o údajném dopingu jsou senzacechtivé a matoucí

  4.8.2015 18:24

  Monte Carlo - Mezinárodní federace IAAF se ostře ohradila proti zprávám médií o údajném rozšířeném užívání dopingu v atletice. Informace německé televizní stanice ARD a britského listu Sunday Times o stovkách podezřelých výsledků krevních testů označila za senzacechtivé a matoucí. Podle IAAF tato média nepřinesla žádný důkaz o tom, že by některý ze závodníků měl pozitivní dopingový test.

 • Podezřelé výsledky krevních testů prý měli i čeští atleti
  Podezřelé výsledky krevních testů prý měli i čeští atleti

  4.8.2015 14:17

  Praha - Podezřelé výsledky krevních testů měli údajně také čeští atleti. Podle britského deníku Daily Mail vykázalo abnormální hodnotu sedm procent jejich vzorků v letech 2001 až 2012. Zatím ale není jasné, kolik českých sportovců bylo ve skutečnosti ve zkoumaném souboru z daného období testováno. Další data nejsou k dispozici.

 • Na MS v atletice se chystá 24 českých atletů
  Na MS v atletice se chystá 24 českých atletů

  4.8.2015 14:07

  Praha - Čtyřiadvacet českých atletů, devět žen a patnáct mužů, pojede na mistrovství světa, které se koná od 22. do 30. srpna v Pekingu. Nominaci schválilo předsednictvo Českého atletického svazu. V týmu nechybí obhájci zlatých medailí překážkářka Zuzana Hejnová a oštěpař Vítězslav Veselý ani v Moskvě bronzový kladivář Lukáš Melich. Před dvěma lety bylo na MS českých atletů sedmadvacet, tehdy se ale do nominace dostaly i obě štafety na 4x400 metrů.

 • Holuša: Dokud ve sportu budou peníze, bude v něm i doping
  Holuša: Dokud ve sportu budou peníze, bude v něm i doping

  4.8.2015 13:58

  Praha – Místo toho, aby se v atletice řešilo blížící se mistrovství světa v Pekingu, hlavním tématem současnosti je dopingový skandál, do kterého má být podle zahraničních médií zapleteno více než 800 atletů. Podle Jakuba Holuši však situace nebude tak horká a číslo bude nakonec mnohem nižší. Přesto ho tato informace tolik nepřekvapila. "Dokud ve sportu budou peníze, bude tam i doping," přiznává nový český rekordman.

 • Únik krevních testů z IAAF. Je tu obří dopingový skandál ve světové atletice?
  Únik krevních testů z IAAF. Je tu obří dopingový skandál ve světové atletice?

  2.8.2015 11:48

  Londýn/Berlín - Atletika čelí tři týdny před mistrovstvím světa v Pekingu zřejmě velkému dopingovému skandálu. Německá televizní stanice ARD a britský list Sunday Times informovaly o tom, že získaly přístup k 12 tisícům krevních testů od 5000 závodníků z databáze mezinárodní federace IAAF. Podle těchto médií z nich vyplývá, že třetina medailistů z olympijských her a mistrovství světa v letech 2001 až 2012 v bězích na 800 metrů a delších měla podezřelé výsledky. Žádný z nich však o medaili nepřišel.

Stopáž: 216 minut – Rok výroby: 2012
Žánr: Sport
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Další zdroje