Více na portálu ČT sport

• Zlatou tretru ovládli čeští oštěpaři
    Zlatou tretru ovládli čeští oštěpaři

25.5.2012 21:30

Ostrava - Barbora Špotáková na úvod ostravské Zlaté tretry vyhrála soutěž oštěpařek rekordním hodem mítinku i letošních světových tabulek. Dosažením 67,78 metrů sesadila dosavadní rekordmanku Zlaté tretry, Němku Christinu Obergfellovou. Českého vítěze má také mužská kategorie. Všechny soupeře včetně olympijského šampiona Thorkildsena porazil Vítězslav Veselý hodem 85,67 metrů. Dalším vrcholem mítinku byl očekávaný start Usaina Bolta v běhu na 100 metrů. Trojnásobný olympijský šampion zvítězil v hlavním závodě mítinku v čase 10:04. Sprinterům napřál protivítr, Boltova reakce na startu byla navíc nejpomalejší a zřejmě poznamenaná předchozím ulitým startem dalšího ze závodníků. I když Jamajčan nenaplnil ambice překonat vlastní nejlepší letošní výkon 9:82, diváci ho odměnili bouřlivým potleskem.

• Je tu Zlatá tretra - přehlídka atletických hvězd
    Je tu Zlatá tretra - přehlídka atletických hvězd

25.5.2012 06:03

Ostrava - Osm olympijských vítězů z Pekingu, stejný počet mistrů světa z loňského Tegu, devět světových šampionů z Berlína 2009 a více než dvacet medailistů z vrcholných soutěží. To je vizitka účastníků 51. ročníku atletické Zlaté tretry. Vrcholem mítinku bude opět start fenomenálního sprintera z Jamajky Usaina Bolta, který nastoupí do závodu na 100 metrů. Přímý přenos vysílá od 17:30 ČT4 a náš web. Novinky, rozhovory s osobnostmi a další informace před zahájením největšího atletického podniku v Česku sledujte na ČT4 v pořadu Hvězdy Zlaté tretry 2012 od 13:00.

• Bolt si zaběhal s dětmi a doufá, že počasí do pátku vydrží
    Bolt si zaběhal s dětmi a doufá, že počasí do pátku vydrží

23.5.2012 20:19

Ostrava - Na olympijských hrách v Londýně chce Usain Bolt dokázat to, co se mu podařilo před čtyřmi lety v Pekingu. Získat tři zlaté medaile a všechny ve světových rekordech. I proto je prý v letošní sezoně daleko víc soustředěný a z jeho slov je patrné, že má větší motivaci než v minulých letech.

• Bolt přistál v Ostravě, stovka ho čeká v pátek
    Bolt přistál v Ostravě, stovka ho čeká v pátek

21.5.2012 19:22

Ostrava - Výjimečný jamajský sprinter a největší atrakce blížícího se mítinku Zlatá tretra Usain Bolt dnes přistál v Ostravě. Úřadující světový rekordman tady v pátek poběží závod na 100 metrů.

Další zprávy na portálu ČT sport

• Bolt: Strašlivá zima, mrzly mi prsty, zatáčku jsem běžel pomaleji
    Bolt: Strašlivá zima, mrzly mi prsty, zatáčku jsem běžel pomaleji

27.5.2015 09:46

Ostrava - Usain Bolt stál na startu dvoustovky, hlavu schovanou do kapuce, rukávy z mikiny stažené až přes dlaně. Déšť a teplota kolem dvanácti stupňů ovlivnily jeho výkon na Zlaté tretře v Ostravě. Nad dvacet sekund dvakrát po sobě běžel naposledy v roce 2007, kromě nepříznivých podmínek za to mohla i skutečnost, že byl loni zraněný.

• Hejnová: České holky jsou nejlepší
    Hejnová: České holky jsou nejlepší

27.5.2015 07:07

Ostrava - Překážkářka Zuzana Hejnová je zpět. Po roční závodní pauze zaviněné zdravotními problémy na atletické Zlaté tretře ukázala, že s ní světová špička musí počítat a že by mohla v srpnu v Pekingu útočit na obhajobu titulu mistryně světa. A sekundovat jí letos zjevně zdatně bude Denisa Rosolová, která doběhla druhá.

• Hejnová zažila na Tretře skvělý návrat, zvítězila na 400 m překážek
    Hejnová zažila na Tretře skvělý návrat, zvítězila na 400 m překážek

26.5.2015 20:56

Ostrava - Nejlepším možným způsobem se po zranění vrátila na atletický ovál Zuzana Hejnová, která na Zlaté tretře ovládla v čase 55.13 trať na 400 metrů překážek. Skvělý výkon předvedla v deštivém a chladném počasí i Denisa Rosolová, skončila druhá (55.45). Naopak nedařilo se Barboře Špotákové, která v oštěpu skončila pátá a se svým výkonem nebyla spokojená.

• Zlatá tretra nabídne oštěpařské souboje i Boltův návrat
    Zlatá tretra nabídne oštěpařské souboje i Boltův návrat

26.5.2015 12:58

Ostrava - Dvanáct mistrů světa, deset olympijských vítězů a čtyři světoví rekordmani obstarají hvězdné obsazení atletické Zlaté tretry, které se po dvou letech opět zúčastní Usain Bolt z Jamajky. Hvězda světové atletiky poběží závod na 200 metrů. Poloviční trať má ve startovní listině jeho krajana Asafu Powella, druhého muže letošních tabulek. Tahákem mítinku bude také oštěpařský souboj Barbory Špotákové a Marie Abakumovové z Ruska. Přímý přenos vysílá ČT sport a náš web od 17:00.

• Nenávidím tréninky, miluju závody, prozradil na Ostravu natěšený Bolt
    Nenávidím tréninky, miluju závody, prozradil na Ostravu natěšený Bolt

26.5.2015 07:55

Ostrava – Jednou z největších hvězd Zlaté tretry bude posedmé Usain Bolt. V Ostravě se představí na své nejoblíbenější trati  dvoustovce. Vítkovické startovní bloky pro něj mají být odrazem k mistrovství světa, které se letos koná v Pekingu. Zlatou tretru sledujte živě od 17:00 na programu ČT sport a našem webu.

Stopáž: 216 minut – Rok výroby: 2012
Žánr: Sport