Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Dotace podpoří až 10 tisíc nových kotlů

Přestože MS kraj už do výměny zastaralých domovních kotlů za nové ekologické dal stovky milionů korun, stále ještě 2/3 lokálních topenišť zbývá vyměnit. Nejvíc na Karvinsku. Už příští týden přitom kraj zahájí novou dotační výzvu, o peníze z ní pak bude možné žádat od 5. září. Podle předpokladů by peníze
měly stačit na výměnu až 10 tisíc domovních kotlů.

Dotace podpoří až 10 tisíc nových kotlů

Živě Jarmila Uvírová, náměstkyně hejmana MS kraje.

24 zraněných při nehodě autobusu

2 desítky zraněných a na 5 hodin uzavřená dálnice D35. Následky vážné dopravní nehody autobusu, který havaroval dopoledne na trase. Autobus, který vezl 48 cestujících, sjel ze silnice, zavadil o několik stromů a zastavil se nakloněný do příkopu. Příčiny nehody policisté vyšetřují.

Siemens chce investovat více peněz

Více než 7 mld. Kč chce v příštích 7 letech investovat v Česku společnost Siemens. V Ostravě tak díky tomu vznikne nové centrum vývoje elektromotorů. Další část investice se rozdělí mezi tři závody na výrobu elektromotorů v Drásově, Frenštátě pod Radhoštěm a Mohelnici.

Změna ve vedení ČSSD

Živě redaktorka Tereza Krumpholzová.

Rozpad frýdeckomísteckého Hnutí ANO

Dlouhodobé problémy frýdeckomístecké organizace Hnutí ANO vyústily v její rozpad. Většina členů včetně předsedy Jaromíra Horkého přišla kvůli zániku buňky o členství. Teď se rozhodla vystoupit také ze zastupitelského klubu. Hnutí ANO tak v 43členném zastupitelstvu zbyly pouze 2 hlasy.

Rekonstrukce pavilonu péče o matku a dítě

V náhradních prostorách budou muset přes prázdniny rodit ženy, které se rozhodly přivést na svět své potomky ve FN Ostrava. Důvodem je rekonstrukce a dostavba pavilonu péče o matku a dítě. Díky ní by se měla zvýšit kapacita nejvytíženějšího centra v Česku.

Uzavírky omezí dopravu v Českém Těšíně

V Českém Těšíně dnes začínají platit rozsáhlá dopravní omezení. Důvodem je rekonstrukce kanalizačního a vodovodního řadu. Na uzavírky na silnicích se tak během letních měsíců musejí připravit hlavně řidiči, ale nejen ti. Omezení se dotkne chodců i hromadných dopravních prostředků.

Uzavírky a dopravní komplikace

Shrnutí redaktorky Pavly Daňkové.

Opava zatím fotbalový klub neprodává

Opavští zastupitelé dnes nerozhodli o prodeji většinového podílu ve fotbalovém klubu SFC Opava. Jediným zájemcem o koupi 2/3 akcií je švýcarská firma TICC, za kterou má stát čínský kapitál. Zastupitelé jednání o prodeji odročili, aby získali čas k dohledání více informací o investorovi.

Ostrava dobře hospodaří s veřejnými prostředky

Ostrava patří mezi 4 města v ČR, ve kterých nejlépe hospodaří s veřejnými prostředky. Renomovaná ratingová agentura Moody×s po 10 letech zvýšila Ostravě známku. Podle primátora Tomáše Macury je město ve výborné finanční kondici. Aktuálně má dluh přes 2,5 mld. korun.

Sochař Petr Boreček vystavuje v Třinci

Sochař Petr Boreček žije doslova mezi sochami. V Oldřichovicích u hranic s Polskem se jimi obklopuje i ve své zahradě. Do trojrozměrných objektů se snaží vtisknout své myšlenky už od 60. let, přičemž v poslední době nachází inspiraci především v bibli. Aktuální výstavu má teď v Třinci.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST