Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Náměstek primátora zůstává

Náměstek ostravského primátora Martin Štěpánek zůstává ve funkci. O jeho dalším osudu dnes na poradě vedení jednali koaliční partneři poté, co vyšlo najevo, že Štěpánek řídil pod vlivem alkoholu. Vedení radnice se zatím neshodla na konečném řešení. Primátor vyzval Štěpánkovu domovskou ODS, aby vydala prohlášení.

Náměstek primátora zůstává

Živě s Tomášem Vomlelou, politologem, Slezská univerzita Opava.

30 miliard na ekologické škody

Všechny zakázky na odstranění starých ekologických škod chce MF ČR zadat do 10 až 12 let. Zakázky zadá ve veřejných soutěžích a očekává, že celková cena bude zhruba 30 mld. Kč. Na dnešní tiskové konferenci to uvedl ministr financí A. Babiš.

Prezident Zeman první den na Olomoucku

Prezident Miloš Zeman zahájil třídenní návštěvu Olomouckého kraje. Během 4 let, kdy je ve funkci, přijel na Olomoucko už počtvrté. Do regionů se vydává poprvé od chvíle, kdy oznámil, že chce mandát obhajovat. Návštěvu zahájil setkáním s krajskými zastupiteli, zamířil ale třeba i do Hněvotína, Vesnice roku 2016 Olomouckého kraje.

Policisté vyšetřují sobotní řádění

Dalšího fotbalového fanouška obvinili policisté kvůli sobotnímu zápasu mezi Baníkem a Opavou, který provázely výtržnosti. Zatím policie stíhá tři fanoušky, další obvinění přibudou v příštích dnech.

Třetina skiareálů porušila zákon

Při umělém zasněžování porušilo zákon 29 % skiareálů. Nejčastěji odebíraly z povrchových nebo podzemních vod více, než měli povoleno vodoprávním úřadem. Při kontrolách v posledních dvou sezonách to zjistila Česká inspekce ŽP.

Přehradu začnou stavět v roce 2020

Povodí Odry pokračuje v přípravách stavby přehrady v Nových Heřminovech. Stavbu, která by mohla začít v roce 2020, dnes podpořil i MS hejtman. Podle Povodí je teď důležitá hlavně komunikace s obcí, které stát nabízí dotace 425 mil. Kč jako kompenzaci za přehradu.

Univerzita se loučí s M. Borákem

Napsal stovky odborných článků, desítky publikací a sborníků, ve kterých sledoval, jak se velké dějiny 20. století podepsaly na osudu jednotlivů. Za jeho výzkumy spojené s tragédií v Katyni ho vyznamenal i polský prezident. Profesor historie Mečislav Borák zemřel minulý týden po těžké nemoci. Na rozloučení s ním se připravuje i Slezská univerzita. Na její Fakultě veřejných politik dlouhá léta působil.

Upozornění na výluku vysílače

Ve středu 22. března 2017 od 6 hodin ráno do 15 hodin je plánována výluka vysílače Ostrava-Okrajní, a to pro Multiplex 1 a 3.

Radvanice a Bartovice zvažují pronájem společenského domu

Živě s redaktorkou Martinou Koziolovou.

Unikátní linka separuje haldu

Na největší ostravské haldě v Heřmanicích začal zkušební provoz unikátní separační linky. Ta má zpracovat miliony tun těžebního odpadu, který je tady uložen. Odval je stále termicky aktivní a prohořívá, proto je nutné materiál z něj zpracovat.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 L ST HD