Události v regionech

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 809  
Sdílet
| Poslat odkaz

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv

Máte námět na reportáž? Napište nám!

 • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
 • telefon: 596 201 229 / 736 531 743

Další zprávy na portálu ČT24

 • Poslouchejte odborníky, ne investory, žádají odpůrci bourání nádraží
  Poslouchejte odborníky, ne investory, žádají odpůrci bourání nádraží

  30.10.2014 18:33

  Praha, Havířov - Odpůrci demolice havířovského nádraží, které je podle předních architektů a historiků vzácnou ukázkou takzvaného bruselského stylu, demonstrovali před budovu ministerstva kultury. Na Maltézském náměstí se sešlo kolem padesáti protestujících, někteří s transparenty a hesly jako Vážíme si historie nebo Poslouchejte odborníky, ne investory. Ministerstvo kultury totiž uvedlo jako jeden z důvodů, proč nezařadit budovu do seznamu památek, zmařenou investici havířovského magistrátu a Českých drah, které chtějí nádraží zbourat a postavit nový dopravní terminál za 200 milionů.

 • Varhanáři z Krnova opravili vzácný nástroj. Rukama jim prošlo 4207 píšťal
  Varhanáři z Krnova opravili vzácný nástroj. Rukama jim prošlo 4207 píšťal

  30.10.2014 17:16

  Krnov – Krnovská firma Rieger-Kloss Orgelbau, která patří k největším a nejstarším světovým výrobcům píšťalových varhan, dokončila velkou zakázku pro berlínský kostel Sankt Afra. Středně velké novogotické varhany, které přišly do Krnova po kouskách v bednách, prošly za devět měsíců kompletní rekonstrukcí a modernizací. V prosinci by už měly opět znít v berlínském kostele.

 • Ostravu nakonec povede vítězné ANO s ČSSD a KDU-ČSL
  Ostravu nakonec povede vítězné ANO s ČSSD a KDU-ČSL

  30.10.2014 16:00

  Ostrava - Vítězné hnutí ANO v Ostravě podepsalo koaliční dohodu s ČSSD a KDU-ČSL. V pětapadesátičlenném městském zastupitelstvu budou mít společně převahu 31 hlasů. Funkce primátora připadne hnutí ANO, bude jím lídr hnutí Tomáš Macura a prvním náměstkem by se mohl stát Lumír Palyza (ČSSD). Koalice v třetím největším městě republiky tak bude kopírovat spolupráci uskupení na vládní úrovni. V opozici tak skončí hnutí Ostravak, KSČM a ODS.

 • Soud osvobodil obžalovaného z přepadení důchodce v Přerově
  Soud osvobodil obžalovaného z přepadení důchodce v Přerově

  30.10.2014 14:57

  Olomouc - Olomoucký krajský soud osvobodil Roberta Friebera obžalovaného z pokusu o loupežnou vraždu přerovského důchodce. Po deseti měsících ve vazbě navrhla pro nedostatek důkazů jeho zproštění viny i státní zástupkyně, která ho obžalovala. "Proti obžalovanému jsme měli pouze jediný nepřímý důkaz, a to pachové stopy," uvedl soudce Eduard Ondrášek, který muže ihned pustil na svobodu.

 • Jeden z nejstarších českých ústavů končí. Nahradí ho chráněné bydlení
  Jeden z nejstarších českých ústavů končí. Nahradí ho chráněné bydlení

  29.10.2014 18:37

  Opava – Jeden z nejstarších a největších českých ústavů pro postižené má před sebou poslední rok existence. Klienti ústavu Marianum se postupně stěhují do takzvaných chráněných bytů. Zánikem tohoto ústavu, který patří Kongregaci Dcer Božské Lásky, vrcholí přeměna systému poskytování pobytových sociálních služeb v Moravskoslezském kraji. Úřad reaguje na současné standardy, které minimalizující zavírání lidí do uzavřených ústavů.

Diskuse diváků
 • Duševní nemoc 15. 10. 2014 18:30

  Duševní nemoc

  Já bych jen chtěl říct, ať z nás schizofreniků nedělají média vč. ČT Ostrava nebezpečná individua - něco …

 • Karin 6. 10. 2014 18:58

  Dodatek k reportáži o nošení dětí. Nejstaršímu nošenci bylo ten den 5 let :)

 • Borec 19. 9. 2014 21:12

  Ten záběr ze 200m ..

  .. to je dobrý fake ... :)

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 25 minut – Rok výroby: 2008
Žánr: Zpravodajství