Události v regionech

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 803  
Sdílet
| Poslat odkaz

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv

Máte námět na reportáž? Napište nám!

 • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
 • telefon: 596 201 229 / 736 531 743

Další zprávy na portálu ČT24

 • Kanál pro vodní slalom v centru Olomouce? Vodáci věří, že ano
  Kanál pro vodní slalom v centru Olomouce? Vodáci věří, že ano

  1.10.2014 18:15

  Olomouc - Vodáci z oddílu Univerzity Palackého chtějí vybudovat v centru Olomouce, na Mlýnském potoce u obchodního centra Šantovka, tréninkový i soutěžní kanál pro slalom. Tamní mladí kajakáři vítězí na mistrovstvích Evropy i světa, přitom nemají kde trénovat. Mnozí proto odcházejí za lepším zázemím. Vodáci to chtějí změnit. Město jim dalo na přípravu dva roky. S Mlýnským potokem totiž mělo jiné plány.

 • Jesenické Červenohorské sedlo uzavřela rekonstrukce silnice
  Jesenické Červenohorské sedlo uzavřela rekonstrukce silnice

  1.10.2014 12:50

  Červenohorské sedlo (Jeseníky) - Rekonstrukce důležité horské silnice 1/44 přes Červenohorské sedlo v Jeseníkách spojující Šumpersko s Jesenickem zkomplikuje život zejména řidičům. Silnice je uzavřená, objížďka vede ze Šumperku přes Hanušovice, Ramzovou a Lipovou-lázně. Pro kamiony platí delší objízdná trasa přes Bruntál, Vrbno pod Pradědem a Videlské sedlo. Oprava a rozšíření rozbitého a nevyhovujícího úseku plného ostrých zatáček, který vede do sedla z Koutů nad Desnou, bude probíhat mimo zimní období ve třech etapách do listopadu 2016. První etapa, která začala dnes, potrvá šest týdnů.

 • Supermoderní mamograf zobrazí prs trojrozměrně. Nádor odhalí v zárodku
  Supermoderní mamograf zobrazí prs trojrozměrně. Nádor odhalí v zárodku

  30.9.2014 18:00

  Ostrava - Ústav radiodiagnostiky Fakultní nemocnice v Ostravě je nově vybavený nejmodernějším typem mamografu pro vyšetření prsu, který využívá 3D technologie. Největší předností přístroje za devět milionů je mnohem přesnější diagnostika, která umožní odhalit nádor téměř v zárodku. Oproti klasickému mamografu mu navíc pro vytvoření snímku stačí nižší dávka rentgenového záření.

 • Karvinská iniciativa žádá o pravomoci postihovat problémové obyvatele
  Karvinská iniciativa žádá o pravomoci postihovat problémové obyvatele

  30.9.2014 16:45

  Karviná - Zástupci měst a obcí z Karvinska, Ostravska a také severočeského Varnsdorfu řešili v Karviné vyloučené lokality a ubytovny pro chudé. Zaměřili se na postihy problémových obyvatel. Výsledkem je memorandum s návrhy řešení. V textu, který dostane vláda a obě komory Parlamentu, žádají větší pravomoci pro obce k regulaci ubytoven a sběren surovin, žádají omezení vyplácení sociálních dávek na rodinu a sociální bydlení, obnovení povinnosti část dávek si odpracovat, volají po možnosti postihovat opakované přestupky.

 • Škola dotykem pro žáky i učitele. Dvanáct škol testuje možnosti tabletů
  Škola dotykem pro žáky i učitele. Dvanáct škol testuje možnosti tabletů

  29.9.2014 18:41

  Jeseník - Dvanáct českých škol testuje vyučování pomocí tabletů a dotykových obrazovek. V letošním školním roce dostane celkem 350 žáků a učitelů tablety, se kterými se budou učit, tvořit interaktivní materiály a bavit se. Výzkumu Škola dotykem, jehož cílem je zjistit, jak mohou dotykové technologie obohatit výuku, se účastní první až deváté třídy základních škol z celé republiky, ale také tři gymnázia. Jedno z nich je v Jeseníku.

Diskuse diváků
 • Borec 19. 9. 2014 21:12

  Ten záběr ze 200m ..

  .. to je dobrý fake ... :)

 • Hammond 4. 9. 2014 12:21

  Moderátorky

  Dnešní bulvár píše, že nejkrásnější moderátorka Aneta Savarová se vdala. Rád bych bulvár poopravil…

 • 11. 8. 2014 16:35

  Příspĕvek byl smazán kvůli porušení pravidel diskuse.

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 25 minut – Rok výroby: 2008
Žánr: Zpravodajství