iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
6. 2. 2012
20:30 na ČT1

1 2 3 4 5

16 hlasů
15602
zhlédnutí

Reportéři ČT

Tajemník úřadu ze Žamberka dostal výpověď od starosty — Kopanec do zadku za dva miliony — Disident Petr Placák kontra čtyři příslušníci StB

34 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Tajemník úřadu ze Žamberka dostal výpověď od starosty

  1:08 do playlistu

  Tajemník úřadu ze Žamberka dostal výpověď od starosty
  Před rokem jsme vysílali reportáž o žamberecké pěší zóně. Byl to totiž klasický tunel. Zakázku vyhrála firma, která předložila nejdražší nabídku a pak si na práce najal tu, která byla nejlevnější. Město tím pádem utratilo o devět milionů víc, než bylo nutné. Kauza už má první oběť - zaplatil za ni tajemník úřadu, který odhalil problematické smlouvy. Starosta města mu nechal zapečetit kancelář a dal mu výpověď.

 • Kopanec do zadku za dva miliony

  12:24 do playlistu

  Kopanec do zadku za dva miliony
  Bránit ženu před útokem násilníka je sice jedna ze základních mužských ctností, ale nemusí se to vyplatit. Zvlášť pokud je tím násilníkem uniformovaný policista. Vyzkoušel si to na vlastní kůži překladatel Petr Slunéčko. Před pěti lety přispěchal na pomoc Kateřině Jacques, když ji pendrekem cpal do policejního auta nadpraporčík Tomáš Čermák. Za napadení veřejného činitele už byl sice Slunéčko odsouzený k veřejně prospěšným pracím, ale tím to neskončilo. Po třech letech se dověděl, že ho napadený policista ještě žaluje a chce dva miliony korun za poškozené zdraví.

 • Disident Petr Placák kontra čtyři příslušníci StB

  24:43 do playlistu

  Disident Petr Placák kontra čtyři příslušníci StB
  Teď se vrátíme do doby, kdy policisti, zvlášť ti tajní, měli násilí proti nepohodlným občanům v popisu práce. Před obvodním soudem pro Prahu 7 se projednává případ disidenta Petra Placáka, kterého čtyři příslušníci StB měli v roce 1989 odvést do křivoklátských lesů. Tam ho podle jeho výpovědi zbili, okradli a pak zanechali vlastnímu osudu. Spisovatel a historik už dvakrát se svým trestním oznámením neuspěl, ale nechce se smířit s tím, že by se na případ mělo jen tak zapomenout.

Přehrát vše

Související