iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
4. 10. 2016
19:00 na ČT1

1 2 3 4 5

16 hlasů
12289
zhlédnutí

Události

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Spory o energetické normy

  0:32 do playlistu

  Spory o energetické normy
  Ministerstvo životního prostředí připravuje normu, která má snížit například výrobu elektřiny z hnědého uhlí. Takzvaný antifosilní zákon ale kritizují poslanci hospodářského výboru a zástupci průmyslu.

 • Vyostřené vztahy mezi Ruskem a Spojenými státy

  4:57 do playlistu

  Vyostřené vztahy mezi Ruskem a Spojenými státy
  Snaha ukončit válku v Sýrii musí pokračovat, míní šéf americké diplomacie John Kerry - navzdory tomu, že jeho země přerušila rozhovory s Ruskem. Viní ho z toho, že společně s Asadovou armádou stojí za posledními brutálními útoky na civilisty v Aleppu.

 • Papež František ve zničeném Amatrice

  7:39 do playlistu

  Papež František ve zničeném Amatrice
  Papež František neohlášeně navštívil region ve střední Itálii, který v srpnu zdevastovalo zemětřesení. Zahynulo tehdy kolem tří set lidí. V nejhůř postiženém městečku Amatrice se František modlil za zemřelé s lidmi, kteří přišli o všechno.

 • Exšéf vězeňské služby končí i u celníků

  7:59 do playlistu

  Exšéf vězeňské služby končí i u celníků
  Exšéf vězeňské služby Pavel Ondrášek přišel v průběhu roku už o druhou funkci. Na konci minulého týdne, na vlastní žádost, opustil Generální ředitelství Celní správy, kde pracoval jako bezpečnostní poradce.

 • Česko vyhrálo rekordní arbitráž

  10:17 do playlistu

  Česko vyhrálo rekordní arbitráž
  Stát definitivně vyhrál soudní spor s firmou Prudeno o rekordních 330 miliard korun. Firma tvrdila, že má nárok na uhrazení částky za poradenství a zajišťování stavby dálnic v porevolučním Československu.

 • Vydatné deště a silný vítr

  10:48 do playlistu

  Vydatné deště a silný vítr
  Živý vstup redaktorky Moniky Fleischmannové.

 • Volby
 • Prezident na Zlínsku

  14:49 do playlistu

  Prezident na Zlínsku
  Prezident Miloš Zeman dnes zahájil čtvrté kolo návštěv tuzemských krajů, i tentokrát jako první zvolil Zlínský kraj. Po tradiční návštěvě hejtmanství byl hostem Univerzity Tomáše Bati, setkal se i s obyvateli Luhačovic a Vizovic.

 • Ničivý hurikán v Karibiku

  15:30 do playlistu

  Ničivý hurikán v Karibiku
  Karibik zasáhl nejsilnější hurikán za posledních 9 let. Matthew dosahuje síly čtvrtého stupně z pěti. O život přišli nejmíň 3 lidi - další se pohřešují. Živel udeřil na pobřeží Haiti a přes ostrov teď míří na Kubu a Floridu.

 • Klimatická dohoda členských států EU

  17:21 do playlistu

  Klimatická dohoda členských států EU
  Evropský parlament schválil pařížskou klimatickou dohodu a očekává se, že ji ještě tento týden formálně stvrdí 28 členských států.

 • Paměti předválečného politika

  17:41 do playlistu

  Paměti předválečného politika
  Mnichovská krize - kniha memoárů předválečného československého politika Františka Ježka. Zpracoval je historik Josef Tomeš. Osobní vzpomínky mají čtenářům přiblížit atmosféru roku 1938, kdy po tlaku mocností začala likvidace Československa.

 • Přípravy na konec kurzových intervencí

  20:37 do playlistu

  Přípravy na konec kurzových intervencí
  České firmy se zatím nepřipravují na případný konec intervencí. Zvykly si totiž na to, že koruna je vůči euru stabilní. Dokazuje to i poslední průzkum ČNB. Počet podniků, které se chrání před pohybem kurzu koruny, klesl na historické minimum.

 • Zastavené stíhání politického satirika

  22:47 do playlistu

  Zastavené stíhání politického satirika
  Německá prokuratura přestala stíhat komika Jana Böhmermanna obviněného z urážky hlavy cizího státu. V březnu přednesl v televizi satirickou báseň o tureckém prezidentu Erdoganovi.

 • Návrat jeseterů do vod Dyje

  23:04 do playlistu

  Návrat jeseterů do vod Dyje
  Prvních 500 jeseterů malých vypustili do Dyje správci toku z Povodí Moravy. Zapojili se tak do mezinárodního projektu, jehož cílem je vrátit vzácnou a chráněnou rybu do zdejších vod.

 • Banka Zuno přejde pod Raiffeisenbank

  25:15 do playlistu

  Banka Zuno přejde pod Raiffeisenbank
  Banka Zuno v Česku končí. Nejpozději do poloviny příštího roku se její aktivity přesunou pod mateřskou Raiffeisenbank. Pro téměř 270 tisíc klientů se teď nic nemění.

 • Pokroky v léčbě neurologických chorob

  25:31 do playlistu

  Pokroky v léčbě neurologických chorob
  Ještě před 15 lety by neměli šanci, dnes žijí bez větších zdravotních obtíží. Řeč je o dětských neurologických pacientech. Nové metody umožňují úspěšně léčit i ty nejzávažnější případy epilepsie.

 • Pražské náměstí Václava Havla

  27:41 do playlistu

  Pražské náměstí Václava Havla
  Václav Havel by zítra oslavil osmdesáté narozeniny. Jubileum si připomenou lidé a instituce po celém Česku i ve světě. Už dvě a půl hodiny má bývalý prezident a dramatik v Praze i své náměstí.

 • Srdce pro Václava Havla

  28:49 do playlistu

  Srdce pro Václava Havla
  Kromě cedule s nápisem náměstí Václava Havla tady dnes na místě odhalili i sochu srdce, jež je obklopené klecosrdci. Je to dárek, který k nedožitým osmdesátinám dostane Václav Havel od sochaře Kurta Gebauera.

 • Nedožité osmdesátiny Václava Havla

  29:40 do playlistu

  Nedožité osmdesátiny Václava Havla
  Už za života Václava Havla byly jeho kulaté narozeniny společenskou akcí. Ať už byl vůdčí osobností opozice, stál v čele státu nebo už mimo aktivní politiku dál ovlivňoval směřování země.

 • Nedožité osmdesátiny Václava Havla

  31:10 do playlistu

  Nedožité osmdesátiny Václava Havla
  Před deseti lety přišlo Václavu Havlovi gratulovat do pražské Křižovatky pět tisíc lidí. Leckteří se pro velký zájem k bývalému prezidentovi vůbec nedostali. Vzpomíná Dagmar Havlová, která tehdejší oslavu organizovala.

 • Nedožité osmdesátiny Václava Havla

  31:44 do playlistu

  Nedožité osmdesátiny Václava Havla
  Narozeniny Václava Havla si připomíná brněnské Divadlo Husa na provázku. V 19 hodin tam odstartoval festival Málo bylo Havla - a to předpremiérou hry s názvem Zítra to spustíme, kterou dramatik napsal přímo pro brněnský Provázek.

 • Havlovy zápisky z vazby

  32:57 do playlistu

  Havlovy zápisky z vazby
  Prvně je naplno konfrontován s brutalitou moci a má dojem, že selhal. To je hlavní téma zápisků Václava Havla z vězeňské vazby po zveřejnění Charty 77. Havlovy zápisky se přitom objevily teprve nedávno.

 • Festival věnovaný odkazu Václava Havla

  36:14 do playlistu

  Festival věnovaný odkazu Václava Havla
  Národní divadlo také letos zakládá novou tradici Pražské křižovatky - mezinárodní divadelní festival věnovaný odkazu Václava Havla. Přehlídka s podtitulem To Havel With Love uvede divadla z Ukrajiny, Ruska a Běloruska.

 • Maraton četby úryvků z Havlových děl

  37:13 do playlistu

  Maraton četby úryvků z Havlových děl
  Knihou dopisy Olze odstartoval dnešní 24hodinový čtecí maraton u lavičky Václava Havla v Plzni. V Šafaříkových sadech se do zítřejšího poledne vystřídá 48 čtenářů, kteří předčítají úryvky z Havlových knih.

 • Petice za šumavskou divočinu

  38:46 do playlistu

  Petice za šumavskou divočinu
  Ekologové žádají, aby se do roku 2030 aspoň půlka Šumavy stala divočinou. Pravidla pro národní parky stanoví novela zákona o ochraně přírody. Poslanci ji mají schvalovat na říjnové schůzi.

 • Severokorejky jako žádané zboží

  39:42 do playlistu

  Severokorejky jako žádané zboží
  Až 70 procent lidí, kteří kvůli bídě utíkají ze Severní Koreje, tvoří ženy. Některé žádají o azyl na jihu poloostrova. Další ale odpovědnost za obživu rodiny a snaha vydělat peníze vedou k ilegálnímu přechodu hranice do Číny.

 • Předvolební debaty ČT

  41:55 do playlistu

  Předvolební debaty ČT
  Pozvánka na předvolební debatu s kandidáty ve Středočeském kraji od Jakuba Železného.

 • Trest pro agresivního řidiče

  42:48 do playlistu

  Trest pro agresivního řidiče
  8 a půl roku vězení potvrdil odvolací soud Pavlu Hambergerovi, který před víc než dvěma lety ujížděl na trase Praha Plzeň policejní hlídce. Za volantem se choval riskantně, měl v té době zákaz řízení, v autě vezl léky určené k výrobě drog.

 • Pokuty za špatnou hygienu ve školních jídelnách

  43:09 do playlistu

  Pokuty za špatnou hygienu ve školních jídelnách
  Bakterie, které mohou způsobovat průjmy a infekce. Hygienici je našli v kuchyních, kde se připravuje jídlo pro děti. V Moravskoslezském kraji už rozdali pokuty ve čtyřiceti školních zařízeních.

 • Nobelova cena za fyziku

  45:04 do playlistu

  Nobelova cena za fyziku
  Nobelovu cenu za fyziku získali britští vědci David Thouless, Duncan Haldane a Michael Kosterlitz. Švédská Královská akademie je ocenila za dlouholeté studium neobvyklých stavů hmoty.

 • Úbytek turistů po útocích

  45:28 do playlistu

  Úbytek turistů po útocích
  Teroristické útoky v Bruselu odrazují turisty od návštěvy belgické metropole. Podle nejnovějších údajů klesla návštěvnost tamních muzeí a atrakcí oproti loňsku o 30 %.

Přehrát vše

Související