iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
21. 9. 2012
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

4 hlasy
3163
zhlédnutí

Události, komentáře

Týden bez tvrdého alkoholu — Arktida bez ledu? — Pasivní stavby

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Týden bez tvrdého alkoholu

  0:37 do playlistu

  Týden bez tvrdého alkoholu
  Týden platí v Česku částečná prohibice. Policie po celou dobu rozplétá síť černého trhu s alkoholem. Po čtvrtečním odhalení skladu v Opavě, kde policie zabavila pět tisícilitrových barelů s podezřelou surovinou, se prý policisté přiblížili rozkrytí vrcholu distribuční sítě. Jak rozsáhlá je tato síť? Sahá i do zahraničí? A jak dlouho se budovala? Na pokrok ve vyšetřování se zeptáme šéfa vyšetřovacího týmu Metyl Václava Kučery. Kromě spotřebitelů dopadá zákaz prodeje a od včera i vývozu tvrdého alkoholu hlavně na výrobce lihovin. Ti kritizují i chystaná opatření vlády a údajnou liknavost celní správy v minulosti. Plnili celníci svoji povinnost? Reagovali dostatečně na informace od výrobců, kteří dlouhodobě upozorňovali na problém černého trhu? Debatovat budou Karel Mojžíš z Generálního ředitelství cel a Tomáš Otta, ředitel společnosti Global Spirits.

 • Telegraficky
 • Arktida bez ledu?

  30:10 do playlistu

  Arktida bez ledu?
  Ledu v Arktidě dramaticky ubývá. Podle amerických vědců je ho nejméně za tři desítky let, kdy je tento údaj sledován. Tání navíc razantně zrychlilo. Blíží se doba, kdy led v Arktidě v létě vůbec nebude? Čím je jeho tání zapříčiněno? A jaké důsledky může mít tání pro světový ekosystém? Rozebereme s Bohumírem Janským z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy.

 • Byznys dnes
 • Pasivní stavby

  39:42 do playlistu

  Pasivní stavby
  V Česku roste zájem o tzv. pasivní domy. Evropská unie dokonce chce, aby se od roku 2020 stavěly jen tyto nízkoenergetické domy. Jaké jsou náklady na jejich pořízení? A mají vedle technologických předností i architektonickou hodnotu? Téma pro architekta Aleše Brotánka.

Přehrát vše

Související