iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
29. 9. 2013
20:25 na ČT art

1 2 3 4 5

3 hlasy
1126
zhlédnutí

Divadlo žije!

Antonín Procházka a Pavel Pavlovský v plzeňském nastudování slavné britské tragikomedie Garderobiér — Zhodnocení první sezóny souboru Company.cz v Divadle Komedie — Rozhovor s Miloslavem Königem

25 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Garderobiér

  0:12 do playlistu

  Garderobiér
  Hra britského dramatika Ronalda Harwooda Garderobiér, která dobyla v osmdesátých letech minulého století West End i Broadway a následně se dočkala neméně slavného filmového zpracování, skýtá dvě skvělé herecké příležitosti: titulní roli oddaného Garderobiéra Normana a „jeho Sira“, starého shakespearovského herce, který se z posledních sil snaží za druhé světové války udržet v chodu svou malou kočovnou společnost. Hra se u nás dočkala již několika inscenací, nejnověji ji v plzeňském Divadle J. K. Tyla nastudoval režisér Zdeněk Kaloč s Antonínem Procházkou a Pavlem Pavlovským v hlavních rolích.

 • Rozhovor s Miloslavem Königem

  10:17 do playlistu

  Rozhovor s Miloslavem Königem
  Ani ne třicetiletý Miloslav König si ozkoušel prkna naší první scény, hostuje v Divadle v Dlouhé a účastní se i ryze alternativních projektů. V právě uplynulé sezóně na sebe opět výrazně upozornil titulní rolí Georgese Duroye v adaptaci Maupassantova Miláčka, kterou v Městském divadle Kladno nastudoval režisér Dan Špinar a také svým výkonem v Kabaretu Shakespeare, který v režii Jana Nebeského má na repertoáru pražská ROXY – NoD.

 • Zhodnocení první sezóny souboru Company.cz v Divadle Komedie

  17:21 do playlistu

  Zhodnocení první sezóny souboru Company.cz v Divadle Komedie
  Konkurz na nového provozovatele Divadla Komedie vypsaný Magistrátem hl. města Prahy v roce 2011 a jeho výsledek byl záhy po oznámení zpochybňován poměrně širokou částí odborné veřejnosti. Vítězný soubor Company.cz má za sebou první sezónu v novém působišti, a tak lze hodnotit, zda-li se naplnila či nenaplnila očekávání, které magistrátní komise i zpochybňovatelé její volby tehdy měli.

Přehrát vše

Související