iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
6. 3. 2011
10:50 na ČT2

1 2 3 4 5

12 hlasů
4838
zhlédnutí

Máte mě!

Vlkodavi — Osmák degu — Kočičí smysly

13 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Vlkodavi

  0:55 do playlistu

  Vlkodavi
  V prvním příběhu vlkodava Baka se dozvíme podrobnosti o chovu tohoto impozantního plemene. Vlkdavi jsou psi krátkověcí a poměrně nároční na veterinární péči. Vzhledem k tomu, že léčiva jsou většinou na váhu, prodraží se léčení 80kilového psa oproti osmikilovému jezevčíkovi desetkrát. I proto byl vytvořen nadační fond, který pomáhá majitelům vlkodavů, které náročná léčba psa finančně zruinovala. Vlkodavové jsou největší psi. Hravě dosáhnou na stůl i na kuchyňskou linku. Milují děti, ale to jim nebrání ocasem srazit batole i všechno, co není přimontované. Vlkodav nemůže bydlet v poschodí bez výtahu neboť mladý ani starý pes schody dobře nezvládá. Je to pes společenský, rozhodně nechce být sám na zahradě. U vlkodavů platí dvojnásob pravda, že život se psem je životní styl. Štěně vlkodava pořídíte od 15 000 Kč.

 • Osmák degu

  6:45 do playlistu

  Osmák degu
  Ve druhé reportáži představíme zvíře, které si mohou dovolit i rodiny, jimž brání v pořízení pejska nedostatek času. Osmák degu je hlodavec, neagresivní, kamarádský a vhodný pro odrostlé děti, které si většinou přejí zvíře, se kterým by mohly mít kontakt. Osmák degu potřebuje partu – doporučená chovná skupina je 1 samec a 3 samice, jinak je mu smutno, trápí se a dříve umírá. Potřebuje terárium a hračky. Krmení je náročnější, protože osmák špatně štěpí cukry a tuky, a tudíž se s ním musí zacházet jako s nemocným diabetem. Osmák je denní zvíře, takže se s ním klidně a spokojeně vyspíte.

 • Kočičí smysly

  11:47 do playlistu

  Kočičí smysly
  Ve třetím příspěvku se dozvíte, že nejdokonalejším smyslem koček je zrak. Zároveň se seznámíte s kočičkou Dorotkou, která má navíc výborný smysl orientační. Poté, co ji srazilo auto, došla si kočička sama na ošetření na veterinární kliniku. Ohromila tak personál a zabydlela se v rodině veterináře. To značí, že má velmi vyvinutý smysl pro praktičnost.

Přehrát vše

Související