iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
29. 4. 2012
17:30 na ČT24

1 2 3 4 5

1 hlas
3082
zhlédnutí

Turbulence

Písečná bouře v Číně — Tlaková níže ve Španělsku — Do Čadu se vrátilo sucho — Fyzikální modelování — O oblacích s Jaroslavem Kopáčkem — Sněhová bouře na severovýchodě USA — Vlna veder na jihozápadě USA — Lesní požáry v Mexiku — Povodně v Peru a Kolumbii — Kolumbie

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Mozaika

  0:33 do playlistu

  Mozaika
  Severozápadní Čínu zasáhla silná písečná bouře a citelné ochlazení, Španělsko potrápila hluboká tlaková níže, která přinesla větrné a deštivé počasí, a naopak do Čadu se vrátilo vážné sucho – taková je zatím nabídka Mozaiky pro tento týden.

 • Téma

  1:56 do playlistu

  Téma
  Znečištění životního prostředí a šíření škodlivých látek v ovzduší – tematika, kterou se mimo jiné zabývá aerodynamická laboratoř v Novém Kníně. Využívá k tomu metodu takzvaného fyzikálního modelování. Víc prozradila v reportáži Edita Valentová.

 • Rozhovor

  6:57 do playlistu

  Rozhovor
  Oblaky na (nejen) jarní obloze – jejich krása, různé tvary, ale i způsoby vzniku probereme s odborníkem na oblaky – docentem Jaroslavem Kopáčkem z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Do soboty nám můžete posílat své fotografie nebo videa, na kterých jste zachytili nějakou zajímavou oblačnost, jejíž vysvětlení byste od našeho hosta rádi slyšeli.

 • Týden ve světě

  16:38 do playlistu

  Týden ve světě
  Silná sněhová bouře na severovýchodě USA a na druhou stranu vlna veder na jihozápadě země. A dále lesní požáry v Mexiku – to je obsah rubriky pro tento týden.

 • Na cestách

  19:18 do playlistu

  Na cestách
  Na cesty se tento týden vypravíme do země pro nás stále trochu záhadné a neobjevené, do Kolumbie. Země nabízí jedny z nejkrásnějších zákoutí rajského Karibiku, mohutných And nebo tajemné Amazonie. Obdivovat lze jak památky z koloniálních dob, tak i historické skvosty mnohem starší. Podnebí je stručně řečeno tropické, ale jeho podoba se v různých místech země výrazně liší.

 • Nebe nad Evropou

  23:47 do playlistu

  Nebe nad Evropou
  Tento týden mapujeme vlnu veder v Evropě střední a naopak bouřlivé a deštivé počasí na jihozápadě Evropy. A kromě toho s doktorem Michalem Janouchem ze Solární a ozónové observatoře v Hradci Králové probereme současné výrazné zeslabení ozónové vrstvy nad Českem.

 • Váš námět

  26:11 do playlistu

  Váš námět
  Prostor dostaly nejlepší úlovky, které jste vyvěsili na zeď našeho Facebooku. Díky všem, kteří nám své fotky posíláte!

Přehrát vše

Související