iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
23. 2. 2017
na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
2732
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

  • Nová tramvajová trať v Ostravě?

    0:56 do playlistu

    Nová tramvajová trať v Ostravě?
    Nová tramvajová trať by mohla být v Ostravě vybudována v r. 2021. Městským částem Pustkovec a Poruba má přinést čistší ovzduší i snížení hluku. Město v těchto dnech zpracovává dokumentaci pro územní rozhodnutí a společně s DP chce lépe komunikovat s obyvateli jednotlivých obvodů. Část z nich totiž s výstavbou nové trati nesouhlasí.

  • Nová tramvajová trať v Ostravě?

    3:54 do playlistu

    Nová tramvajová trať v Ostravě?
    Živě s Danielem Morysem, ředitelem Dopravního podniku Ostrava.

  • Varování před silným větrem

    7:20 do playlistu

    Varování před silným větrem
    Meteorologové varují dnes v noci a zítra dopoledne před velmi silným jihozápadním větrem, který může dosahovat nárazů 70 až 90 km/h, na frontě přechodně až 110 km/h a na horách 130 km/h. Na Jižní a Střední Moravě bude vítr slabší. Pro MS kraj, Jesenicko a Šumpersko výstraha platí od dnešních 22 hodin do pátečních 10 hodin.

  • Za pád dívky z vlaku padla obvinění

    7:45 do playlistu

    Za pád dívky z vlaku padla obvinění
    Policisté obvinili vlakvedoucí i průvodčí Českých drah. Ženy měly svou nedbalostí zavinit smrt dvouleté dívky, která vypadla loni na konci července z jedoucího vlaku nedaleko Štěpánova. Už minulý týden doporučila Drážní inspekce na základě prověřování tohoto případu Českým drahám, aby zvýšili technické zabezpečení starších typů vlaků s tzv. otočnými dveřmi.

  • Akcelerátor pomáhá mladým podnikatelům

    9:51 do playlistu

    Akcelerátor pomáhá mladým podnikatelům
    Mladí lidé z MS kraje, kteří se chtějí živit podnikáním, představili své nápady v aule VŠB-TU. Prohlédnout si prezentace přišla nejen veřejnost, ale také investoři, díky kterým mohou autoři své nápady realizovat. Tzv. startupy jsou stále populárnější a podporovat tak mladé podnikatele chce i MS kraj.

  • Policisté odložili případ

    11:54 do playlistu

    Policisté odložili případ
    Kriminalisté nenašli jednoznačného viníka loňského pádu části šítové zdi rekonstruovaného domu na chodník v centru Olomouce. Policie proto případ odložila. Kriminalisté však našli při vyšetřování v opravě objektu řadu pochybení.

  • Objev 11 obrazů v Klimkovicích

    12:24 do playlistu

    Objev 11 obrazů v Klimkovicích
    V kostele Nejsvětější Trojice v Klimkovicích u Ostravy se našlo 11 obrazů Křížové cesty. V nejstarší budově ve městě je objevila historička Lucie Augustinková, když zkoumala krovy na půdě. Obrazy zřejmě z 19. století budou zkoumat památkáři. Poté je nechá město zrestaurovat.

  • Petr Hajda dostal 6 let a 6 měsíců

    14:45 do playlistu

    Petr Hajda dostal 6 let a 6 měsíců
    6 roků a 6 měsíců vězení čeká Petra Hajdu, který 39 lidí z Opavska a Brna okradl o 15 mil. Kč. Nepravomocně o tom rozhodl ostravský krajský soud. Hajdova bývalá přítelkyně Renáta Přecechtělová odešla od soudu s podmínkou na 4 roky.

  • Protesty proti špatnému ovzduší

    16:15 do playlistu

    Protesty proti špatnému ovzduší
    Živě s redaktorkou Markétou Radovou.

  • Školní jídelny umí vařit zdravě

    18:51 do playlistu

    Školní jídelny umí vařit zdravě
    Děti na ZŠ U Hřiště v Opavě dnes měly v rámci mezinárodního projektu Asociace školních jídelen a norského velvyslanectví jedinečnou možnost zažít tzv. Den norské kuchyně. Na jeden den se tak celá jejich škola proměnila ve výrobnu zdravých skandinávských specialit a zvyků, které si děti přenesly i do vyučování.

  • Spor o stavbu ve Frýdku-Místku

    21:29 do playlistu

    Spor o stavbu ve Frýdku-Místku
    Frýdecko-místečtí radní vedou spor o zachování charakteru secesní Sekerovy vily. V jejím areálu chce vystavět moderní třípodlažní budovu, která by měla v budoucnu sloužit jako školící středisko pro zaměstnance nošovické automobilky. Podle památkářů by šlo o výrazný zásah do okolí památkově chráněné budovy.

Přehrát vše

Související