iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
27. 5. 2016
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

2 hlasy
887
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Výtky k napojení na dálnici D1

  0:51 do playlistu

  Výtky k napojení na dálnici D1
  Starostové některých obcí na Přerovsku si stěžují na postup Ředitelství silnic a dálnic. To v nových plánech na dostavbu dálnice D1 mezi Říkovicemi a Přerovem vypustilo původně zakreslenou spojovací silnici u Horní Moštěnice.

 • Opava couvá od nákupního centra

  6:40 do playlistu

  Opava couvá od nákupního centra
  Ani po více než deseti letech není jasné, co bude dál s prostorem za Slezankou v Opavě. Původně mělo na místě vzniknout nové obchodní centrum, opavský primátor ale v těchto dnech začal s investorem jednat o zrušení smlouvy.

 • Unikátní kavárna v Opavě

  8:57 do playlistu

  Unikátní kavárna v Opavě
  Opuštěné prostory obchodního centra v centru Opavy alespoň na čas ožijí. V rámci festivalu architektury Lendskejp vznikne v přízemí Slezanky netradiční kavárna. Obsluhovat v ní budou lidé s duševním a mentálním postižením.

 • Radary městům vydělávají

  10:57 do playlistu

  Radary městům vydělávají
  Havířov, Ostrava nebo Šternberk, to jsou města, která na pevných radarech vydělávají. Havířov jen za první měsíc přišel ok osmistům tisícům korun. Šterbnberk loni vydělal dokonce devět a půl milionu.

 • Autoimunitních chorob přibývá.

  13:34 do playlistu

  Autoimunitních chorob přibývá.
  V 90% postihují tyto nemoci zejména ženy v produktivním věku. Například Lupusem trpí v české republice až deset tisíc lidí. A těch s revmatoidní artritidou více než 80 tisíc.

 • Rallye Rejvíz 2016 vrcholí

  16:11 do playlistu

  Rallye Rejvíz 2016 vrcholí
  V Jeseníkách dnes vrcholí soutěž zdravotnických posádek - jubilejní 20. ročník Rally Rejviz. V dovednostech, které potřebují u běžných zásahů, se letos utkalo 85 týmů z 12 zemí světa.

 • Výstupní stanice lanovky na Pustevnách mění podobu

  18:56 do playlistu

  Výstupní stanice lanovky na Pustevnách mění podobu
  Přestavba stanice už začala – v těchto dnech dělníci budovu rozebírají. Pokud vše půjde podle plánu, mohli by nové zázemí využít návštěvníci Pusteven už letos v zimě. A plánuje se také dvoukilometrová naučná stezka,

 • Knihovna v Těšíně připomíná Ludvíka Aškenazyho

  20:52 do playlistu

  Knihovna v Těšíně připomíná Ludvíka Aškenazyho
  Úryvky z knih Ludvíka Aškenazyho na nádraží v Českém Těšíně. Takovým způsobem připomíná tamní městská knihovna spisovatele, scenáristu i novináře, který se podle oficiálních dokumentů ve městě narodil. Bylo to před devadesáti pěti lety.

Přehrát vše

Související