iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
19. 2. 2018
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
826
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Karnola zůstane národní kulturní památkou

  0:52 do playlistu

  Karnola zůstane národní kulturní památkou
  Bývalý textilní podnik Karnola v Krnově na Bruntálsku, který v prosinci zapálili zřejmě 2 nezletilí žháři, zůstává na seznamu národních kulturních památek. Požár sice zničil vybavení za desítky milionů korun. To nejcennější, tedy část vzorkovníků, ale památkáři zachránili. Vzniknout tu tak ještě stále může taky textilní muzeum.

 • Záchrana památek v MS kraji

  3:50 do playlistu

  Záchrana památek v MS kraji
  Sestřih komentářů z odpolední ČT24.

 • Ostravsko trápí smog

  7:50 do playlistu

  Ostravsko trápí smog
  Meteorologové dnes dopoledne kvůli zhoršeným rozptylovým podmínkám vyhlásili smogovou situaci. Platí až do odvolání pro Ostravsko, Karvinsko a Frýdecko-Místecko bez Třinecka. Sdělil to ČHMÚ. Upozornil, že v blízké době je možnost vyhlášení regulace, při níž už podniky s prašnými provozy musejí dodržovat některá opatření.

 • Jednání o pozemcích pod můstky

  8:34 do playlistu

  Jednání o pozemcích pod můstky
  Živě redaktorka Pavla Daňková.

 • Incident v tunelu vyšetřen

  10:48 do playlistu

  Incident v tunelu vyšetřen
  Po půl druhém roce pátrání policisté našli a obvinili řidiče Volkswagenu Golf, který na dálnici D1 v tunelu v Klimkovicích záměrně ohrožoval jiného řidiče auta s mladou rodinou z okolí Brna. Řidič Golfu zaparkoval v tunelu šikmo přes levý a pravý jízdní pruh a donutil rodinu zastavit. Z auta vystoupil a začal auto mladé rodiny obcházet. Toho řidič využil a z místa ujel.

 • 5 let od tragédie ve Frenštátu

  11:33 do playlistu

  5 let od tragédie ve Frenštátu
  Uplynulo 5 let od tragického výbuchu domu ve Frenštátě pod Radhoštěm. Zemřelo při něm 6 lidí, 11 se zranilo. Lidé, kterým neštěstí zasáhlo do života, si letos nepřáli veřejnou vzpomínku. Dům číslo 39 zničil výbuch plynu. Zavinil ho Antonín Blažek, který se tak chtěl pomstít sousedům, s nimiž měl spory.

 • Slovenskou strelu čeká rekonstrukce

  13:37 do playlistu

  Slovenskou strelu čeká rekonstrukce
  Více než 80 let starý historický vlak Slovenská strela čeká oprava. Od 60. let minulého století je součástí expozice kopřivnické automobilky. Restaurační práce vyjdou na 80 mil. Kč. Peníze v podobě symbolického šeku předala dnes ministryně řediteli Tatry.

 • Projekt genetiků stojí

  16:16 do playlistu

  Projekt genetiků stojí
  Genetici z novojičínských laboratoří se zapojili do celorepublikového výzkumu, který má prokázat genetický vliv na vznik nádorového onemocnění. Projekt, o kterém ČT informovala na jeho startu před půl rokem je ale momentálně v podstatě pozastavený. Vědcům se totiž nedaří sehnat lidi, kteří by byli pro výzkum vhodní.

 • Hasiči dostali novou techniku

  18:55 do playlistu

  Hasiči dostali novou techniku
  Tři jednotky dobrovolných hasičů v Olomouckém kraji dnes dostaly modernější cisterny. Původně patřily do vozového parku olomouckých profesionálních hasičů. Novější cisternu tak mají třeba hasiči z Přemyslovic na Prostějovsku. Jejich původní technika už dávno nepatří mezi špičku.

 • Obraz Ostravy v dobové literatuře

  21:33 do playlistu

  Obraz Ostravy v dobové literatuře
  Literární obraz Ostravy na přelomu 19. a 20. století hledá pedagog Ostravské univerzity Martin Tomášek a přednáší o něm. Pomohly mu svazky z knihovny spisovatele Vojtěcha Martínka. Autoři v nich barvitě popisují pulsující industriální město. Jeden z ostravských románů patřil před válkou k nejčtenějším dílům české literatury.

Přehrát vše

Související