iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
29. 5. 2017
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
846
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Baník zvládl návrat mezi elitu

  0:52 do playlistu

  Baník zvládl návrat mezi elitu
  Ostravský FC Baník Ostrava se po roce opět vrací do 1. ligy. K postupu týmu v posledním utkání se Znojmem pomohl celkem třemi góly záložník Martin Sus a Štefan Pekár. Svěřence Vlastimila Petržely tak čekají změny. Postup do první ligy znamená i větší podporu města.

 • Baník zvládl návrat mezi elitu

  3:12 do playlistu

  Baník zvládl návrat mezi elitu
  Živě Dušan Vrťo, sportovní ředitel, FC Baník Ostrava.

 • Odvolací soud kvůli zakázkám ve Frýdku-Místku

  6:12 do playlistu

  Odvolací soud kvůli zakázkám ve Frýdku-Místku
  Odvolací Krajský soud v Ostravě začal řešit kauzu údajně zmanipulovaných veřejných zakázek za 12 milionů na Magistrátu ve Frýdku-Místku a zahlazovaní dopravních přestupků vybraným řidičům. Soud nižší instance loni rozdal většině z 13 obžalovaných podmíněné tresty v rozmezí od 6 měsíců do 3 let a peněžité tresty od 30 do 500 tis. Kč.

 • Arriva Morava se zpožděním zaplatila

  8:23 do playlistu

  Arriva Morava se zpožděním zaplatila
  Dopravce Arriva Morava se zpožděním zaplatil 4milionovou pokutu, kterou mu kvůli dubnové stávce řidičů autobusů vyměřil Olomoucký kraj. Peníze už přišly na účet krajského úřadu. Pokutu společnost Arriva Morava dostala za to, že na Šumpersku a Jesenicku ve čtvrtek 6. dubna kvůli stávce řidičů nevyjela většina regionálních autobusových spojů.

 • Tropy ženou lidi na koupaliště

  8:57 do playlistu

  Tropy ženou lidi na koupaliště
  Dnes a ještě zítra se teploty vyšplhají ke 30 stupňům. Tropické počasí láká ke koupání. Provozovatelé většiny koupališť v Olomouckém kraji plánují otevřít pro veřejnost o víkendu. Na 2 místech už se ale lidé koupat mohou, v Prostějově a ve Velkých Losinách.

 • Pilotní projekt na havířovských školách

  10:40 do playlistu

  Pilotní projekt na havířovských školách
  Pes jako terapeut. Na havířovských základních školách skončil pilotní projekt, ve kterém se děti 4. a 5 tříd seznamovaly s osudy týraných a zachráněných psů z tzv. množíren. Za dětmi s nimi jezdila Andrea Dunová. Původně veterinární technička, která se záchraně takovýchto zvířat věnuje.

 • O očkování je stále větší zájem

  13:37 do playlistu

  O očkování je stále větší zájem
  Proti žloutence, břišnímu tyfu nebo vzteklině se u nás nejčastěji před začátkem letní sezóny očkují turisté. Zvýšený zájem o tyto vakcíny potvrzují i tuzemská očkovací centra. Do některých států Jižní Ameriky a Afriky jsou přitom očkování povinná. Ne vždy se dá ale nebezpečným nemocem vyhnout. Přesvědčili se o tom i turisté ze Šternberka, kteří nedávno prodělali horečku dengue.

 • Boj proti potkanům

  16:35 do playlistu

  Boj proti potkanům
  Zabránit přemnožování potkanů, to je cíl plošné deratizace, kterou vždy na jaře pro Severomoravské vodovody a kanalizace provádějí vysoutěžené firmy. Jejich zaměstnanci do kanalizační sítě dlouhé přes 1 800 km vloží 42 tisíc nástrah. Důvodem deratizace je hlavně prevence přenosu některých infekčních nemocí.

 • Paměti staré Opavy

  18:57 do playlistu

  Paměti staré Opavy
  Jak se žilo v Opavě před velkou válkou a v době první republiky, tak zní titul knihy, kterou společně editorsky připravili pracovníci Slezské univerzity a Slezského zemského muzea. Publikace vychází z pamětí místního sokola, loutkáře a odbojáře Stanislava Petříka, který zaznamenal každodenní život v rozmezí více než třiceti let. Z pohledu historie všedního dne jde podle historiků o unikátní pohled na dějiny slezské metropole.

 • Drama v komorním prostoru zkušebny

  21:19 do playlistu

  Drama v komorním prostoru zkušebny
  Starost o těžce postiženého syna je hlavním tématem divadelní hry Teď mě zabij. Kanadský autor Brad Fraser v ní provokujícím způsobem řeší společenská tabu, jako je sexualita postižených lidí, sebeobětování, ale také touha po vlastní smrti. Těžké drama prorostlé černým humorem umístilo ostravské Divadlo Antonína Dvořáka do komorního prostoru zkušebny.

Přehrát vše

Související