iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
24. 7. 2017
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
884
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Krádeže kovů minulostí

  0:49 do playlistu

  Krádeže kovů minulostí
  Kvůli vyhlášce přikazující sběrnám vykupovat kovy pouze bezhotovostně ubylo krádeží kovů. A to o více než 70 procent. Ministr životního prostředí Richard Brabec o tom dnes informoval vládu. Dopady vyhlášky ale nejsou jen pozitivní. Sběrnám totiž ubyli zákazníci - a některé, hlavně menší provozovny musely i skončit.

 • Krádeže kovů minulostí

  2:58 do playlistu

  Krádeže kovů minulostí
  Živě Petr Miller, předseda Svazu výkupců a zpracovatelů druhotných surovin.

 • Kamery na letištích

  8:26 do playlistu

  Kamery na letištích
  Na mezinárodních letištích budou zavedeny systémy pro rozpoznávání obličejů a registračních značek aut. Dnes o tom rozhodla Vláda. Na Letišti Václava Havla už stejný systém funguje, chystá se ale jeho rozšíření na další části budovy.

 • Jednánání o nemocnicích

  9:00 do playlistu

  Jednánání o nemocnicích
  V Moravskoslezském kraji se musí změnit struktura poskytované nemocniční péče. Po jednání se zástupci všech sedmnácti lůžkových zařízení v regionu a představiteli zdravotních pojišťoven to mimo jiné řekl hejtman kraje Ivo Vondrák. Od jeho nástupu do funkce to bylo vůbec první jednání se zástupci nemocnic. další výstupy z jednání přiblíží Iva Piskalová.

 • OKD má málo horníků

  11:24 do playlistu

  OKD má málo horníků
  Reorganizace nebo konkurz. Důležitá schůze věřitelů OKD, na které se bude rozhodovat o dalším osudu těžební firmy se uskuteční přesně za měsíc. Firmě se podle jejího vedení i odborářů daří. Plní těžební plán i prodej. Problémem jsou zaměstnanci. Ty nové teď OKD láká náborovým příspěvkem čtyřicet tisíc korun.

 • Vyšetřování pádu z vlaku

  13:48 do playlistu

  Vyšetřování pádu z vlaku
  Policisté navrhli kvůli loňskému tragickému pádu dvouleté dívky z vlaku na Olomoucku obžalovat průvodčí a vlakvedoucí z usmrcení z nedbalosti. Spis s tímto návrhem předali žalobci. Podle policie obě ženy při vypravování vlaku porušily drážní předpisy. O případném podání obžaloby rozhodne žalobce v příštích dnech. Zaměstnankyním Českých drah hrozí až šest let vězení.

 • V Olomouci se učí stovka studentů česky

  14:17 do playlistu

  V Olomouci se učí stovka studentů česky
  V Olomouci začala Letní škola slovanských studií. Jazykový kurz je přitom vyhlášený po celém světě. Letos se v Olomouci sešlo na sto studentů z Tchaj – wanu, Japonska, Spojených států nebo Finska. Výjimkou není ani třiasedmdesátiletý začátečník. Kromě samotné výuky češtiny absolvují studenti i společné výlety nebo hudební a divadelní workshopy.

 • Tábor a mobily

  17:25 do playlistu

  Tábor a mobily
  Potřeba neustálé kontroly ze strany rodičů, ale i závislost na sociálních sítích. Časté důvody toho, proč mají u sebe i ty nejmenší děti na letních táborech mobilní telefony. Podle průzkumu České rady dětí a mládeže si alespoň jednou denně během táborů vezme do ruky mobil na dvacet tisíc dětí. Telefony mají u sebe i ty nejmenší už od šesti let. Právě prázdniny by ale měly být obdobím, kdy by rodiče měli nařídit dětem digitální detox.

 • Voda na Libavé bez uranu

  20:26 do playlistu

  Voda na Libavé bez uranu
  Více než pěti stovkám obyvatel Města Libavá na Olomoucku už teče z vodovodních kohoutků pitná voda bez zvýšeného množství uranu a arzenu. Na nedalekém zdroji vody Velká Střelná ve vojenském výcvikovém prostoru Libavá byla v první polovině července instalována nová čisticí technologie, díky které koncentrace uranu i arzenu klesly na povolenou hodnotu.

 • Obchvat Krnova

  20:56 do playlistu

  Obchvat Krnova
  Obchvat Krnova se začne stavět na počátku srpna. Ředitelství silnic a dálnic, které je investorem severovýchodního obchvatu města, podepsalo smlouvu se zhotovitelem. Bude to nejrozsáhlejší a také nejdražší stavba v historii Krnova, vyjde na jednu miliardu dvě stě milionů korun. Obchvat má mnoho příznivců i odpůrců, třeba krnovské zahrádkáře.

Přehrát vše

Související