iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
17. 5. 2007
20:00 na ČT2

1 2 3 4 5

236 hlasů
15521
zhlédnutí

Muž, který přecenil českou duši aneb Útěky Josefa Brykse

Angličané o něm natočili film, u nás nesměl být ani pohřben. Unikátní příběh dlouho zapomenutého letce, který dostal Řád britského imperia a v komunistickém lágru ho umučili k smrti

52 min | další Dokumenty »

upozorňovat

Načítám přehrávač...

Přidejte svůj příspěvek

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Vložením komentáře vyjadřujete souhlas s pravidly diskuse. Pokud tato pravidla nedodržíte, váš příspěvek může být upraven či smazán.

Sledujte diskusi emailem

Nahlašte nevhodný příspěvek

roman martinek 20.4.2012 21:20 (!) reagovat 4 + - 1

josef bryks

stydim se za povalecne ceskoslovensko za dnesni cesko i sam za sebe moc dekuji vsem kteri se podileli na tomto dokumentu shlednuti dokumentu ve mne probouzi plac a silu zit nepodvolit se falesnim kazdodenostem kterych je po padu zdi jeste vic nez jich bylo nevolim po prvnich svobodnich volbach to je asi22 let a ani nebudu pokud se neobjevi lide velmi podobneho charakteru plk josefa brykse coz je asi utopie a i tim se stydim sam za sebe vecnou pokoru a uctu lide jakym byl josef bryks a brzske zapomeni na zver ktera na neho chtela dat zapomenout

Jaroslav 14.1.2012 2:04 (!) reagovat 1 + - 0

Dvě poznámky

1.) ten právník, co z vlastní vůle a tak neúnavně zastupoval pí. Bryksovou, JUDr. Bohumil Müller, je vyznáním svědek Jehovův (také proto se zajímal o odpírače vojenské služby, jak na začátku hovoří) - a případ Bryks jej zaujal proto, že ústředí svědků Jehovových v Česku sídlí v Praze, na Černém Mostě, v ulici Bryksova... Myslím, že je dobré si v tomto kontextu uvědomit, že lidmi vysmívaní a nenávidění jehovisté mohou být pro společnost přínosem - byť se to mnoha lidem nezdá.
2.) p. Bryks psal ve svém výslechovém protokolu, že utíkal, kvůli "touze žít mezi spravedlivými lidmi". I když člověk musí v těch podmínkách komunistického bezpráví 50. let pochopit, proč si to myslel, přece jen je to pro mě důkazem, jak nespravedlnost člověku zaslepuje oči. Britové, národ, jenž vytvořil válkami a korupcí největší koloniální říši dějin, rozhodně nebyl národem spravedlivým... Že by ho ocenili, to ano. Němci si po válce vážili (tajně) těch svých, Rusové zase svých. V tomhle hledat spravedlnost je hloupost. Ale jak jsem psal, jde to pochopit.

petr doktor 24.12.2011 18:17 (!) reagovat 2 + - 0

Vysilani na skolach....

Kazdy vecer misto vecernicku a kazdy den ve snemovne v senatu i na hrade.... i kdyz pro mnohe "vyvolene" by to byla asi horka pilulka...

petr doktor 24.12.2011 17:53 (!) reagovat 5 + - 2

Stydte se soucasni vladni elito "demokratiskeho Ceska"

NEVyrovnani s komunistickou minulosti je cerna skvrna nasi nove historie. Ostuda, ze komuniste jsou dnes v parlamentu, ve vlade a podnikaji je obrazem ceske zbabelosti postavit se celem k zakladnimu problemu ve vyvoji soucasne ceske spolecnosti. Neschopnost urcit zasadni postoj nasich soucasnych vladnoucich elit je nadmiru ostudna. Byvali komuniste i jejich loyaliste dal dnes rozhoduji o osudech mnoha lidi. Hrdinove jako bratri Masinove jsou povazovany za vrahy, zatim co komuniste maji stejna prava i vetsi, nezli jejich objeti.

Jan 1.12.2011 13:22 (!) reagovat 7 + - 3

Krasny dokument

skoro som plakal v zavere. uzasny clovek. cista slobodna dusa. tu je vidno preco komunizmus je rovnaky ba este obludnejsi nez fasizmus. odpocivajte v pokoji pan Bryks.

Jiří Fojtík 30.4.2011 15:15 (!) reagovat 10 + - 0

Česká ostuda!

Rehabilitace po tolika letech -no to je ostuda ! Skvělý dokument. Ostuda to je pro všechny naše politiky !!!

eddy sr 12.2.2011 23:06 (!) reagovat 10 + - 1

velmi smutne, ponaucme se konecne!

Tento dokument by se mel povinne ukazovat ceskym studentum na skolach, aby oni, budoucnost ceske zeme, dobre vedeli, jakych zverstv se dopousteli komuniste. A dnesnim komunistum by mela byt zakonem odebrana vsechna prava na dalsi existenci jejich zrudne organisace a veskera moznost pro jejich dnesni, stale zradnou politickou cinnost!
Ze komusticka strana neni zakazana a klasifikovana jako strana fasisticka je nejvetsi hanbou ceskeho naroda v nasi nove historii po r. 1989!

jakub 3.2.2013 23:06 (!) reagovat 0 + - 0

Ale proc nejsou komunisti zatraceni a zruseni, na to se ptejte az vam budou zase bulikovat to o te smesne sametove rezoluci.. Dnes je jen hanbou byti cechem.. Cistou svobodnou dusi ale nikoli..

Josef Platz 20.1.2010 18:55 (!) reagovat 18 + - 0

poděkování

Je to skvělý a dobře udělaný dokument. Že je člověku stydno, není potřeba říkat. Byly to příšerně hnusné doby a lidi, kteří to svinstvo dělali, jsou v klidu stále mezi námi a těší se skvělé penzi. Dokonce kandidují za KSČ. Jak je najít? Těch pár, co o nich víme už v dokumentech jsou, ale kde jsou ostatní?

Hate commies 31.1.2011 4:44 (!) reagovat 5 + - 1

Komunisticky svine

Ten komousskej dobytek se u vas dnes ma fajn-nic se jim nestalo,protoze takova uz je ceska povaha.Meli jste je veset-dnes se vam smejou a uzivaji si v pokoji penze a vetsina jejich potomku maji z nakradenejch penez krasny zivot.Je to hanba-fuj!!!

dorka 14.11.2009 23:52 (!) reagovat 11 + - 0

poděkování

děkuji za nádherný dokument......zároveň je mi smutno, že dodnes tito hrdinové a jejich rodiny jsou nedostatčně oceněni. To jsou situace kdy se stydím za svoji národnost....

17.12.2009 16:18 (!) reagovat 0 + - 0

Příspĕvek byl smazán kvůli porušení pravidel diskuse.

jara 12.11.2009 19:08 (!) reagovat 5 + - 0

bryks

krásný dokument,dal bych to do škol a hlavně v okolí bydliště,na takové z,,kopca,, se nesmí zapomenout

první ‹ předchozí 1 2 poslední

Související