iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
12. 6. 2010
20:05 na ČT24

1 2 3 4 5

15 hlasů
3553
zhlédnutí

Prizma

Vetřelecké druhy v evropské přírodě — Nizozemí - nové monitory — Austrálie - opilí papoušci — Velká Británie - výstava podmořských živočichů

21 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Vetřelecké druhy v evropské přírodě

  0:41 do playlistu

  Vetřelecké druhy v evropské přírodě
  Evropský ekosystém čelí útoku a to nejen kvůli lidské činnosti. Na starý kontinent se tlačí nové živočišné a rostlinné druhy, které mezi starousedlíky nezapadají. A vrásky dokážou nadělat dokonce i lidem. Kromě toho, že vytlačují a likvidují druhy původní totiž škodí i hospodářství.

 • Nizozemí: nové monitory

  5:19 do playlistu

  Nizozemí: nové monitory
  Používat mobilní telefony nebo laptopy i při opalování bude brzy hračka. Nizozemská společnost slibuje změnit tvář LCD monitorů pomocí technologie zvané electrowetting. Je založena na ovládání pohybu tekutin pomocí elektrického napětí. Nové displeje jsou čitelné i na přímém slunci.

 • Austrálie: opilí papoušci

  8:14 do playlistu

  Austrálie: opilí papoušci
  Potácejí se, mají zakalený zrak, bolí je hlava a jen těžko drží rovnováhu. Pokud by takové příznaky měli lidé, asi bychom měli jasno: podívali se na dno příliš mnoha skleničkám. Jenže co když trápí papoušky? To už je záhada.

 • Velká Británie: výstava podmořských živočichů

  10:05 do playlistu

  Velká Británie: výstava podmořských živočichů
  Velká Británie - výstava podmořských živočichů: Londýnské přírodovědné muzeum se ponořilo do hlubin. Jeho nejnovější expozice seznamuje návštěvníky s tajemným světem na dně moří a oceánů i s jeho mnohdy prapodivnými obyvateli. Od těch mikroskopických až po pravé obry.

 • JAR: Krugerův národní park

  13:09 do playlistu

  JAR: Krugerův národní park
  Fotbalový šampionát v Jihoafrické republice je v plném proudu, není to ale jediné, co tahle země turistům nabízí. V samotném severovýchodním cípu země je Krugerův národní park. Říká se o něm, že kdo do něj v Jihoafrické republice nezavítá, jako by zemi ani nenavštívil.

 • Hong Kong: dietní robot

  16:04 do playlistu

  Hong Kong: dietní robot
  Obezitu už si svět navykl vnímat jako civilizační chorobu. Mnozí lidé s nadváhou často začínají hubnout s dobrými předsevzetími - ale nakonec je poruší a váha je zpátky. K tomu, aby se jim hublo snáze, by měla přispět jedna robotí slečna.

 • USA/Francie: smích hyen

  17:51 do playlistu

  USA/Francie: smích hyen
  Možná tomu nebudete věřit, ale hyeny umí mluvit. Tedy mezi sebou samozřejmě. Vědci z Univerzity v Berkeley tvrdí, že se jim podařilo rozluštit takzvaný hyení smích. Zvířata ho vydávají, když jsou v ohrožení.

 • Soutěž

Přehrát vše

Související