ČT24

ČT24
středa 29. července 2015 Marta

AVÍZO: Loutkové prohlídky na zámku v Mníšku pod Brdy

Velikost textu:

Na zámku v Mníšku pod Brdy se v neděli 23. září uskuteční Loutkové prohlídky, které dětským návštěníkům představí řadu pohádkových bytostí. Prohlídky se konají v 11,30, ve 12,30, ve 13,40, ve 14,30 a v 15,30 hodin.

Mníšek pod Brdy
Mníšek pod Brdy

Na zámku Mníšku nedaleko Prahy se usídlily pohádkové bytosti. A to nejen čert a ježibaba, ale také vodník, víly, princ s princeznou nebo pan král. Nastěhovaly se do hostinských pokojů a čekají, až je přijdete navštívit. Zvou všechny děti a jejich rodiče na dětskou prohlídku soukromých komnat posledních obyvatel Mníšku. 

Čert - Mníšek pod Brdy
Čert - Mníšek pod Brdy
Více fotek
 • Čert - Mníšek pod Brdy autor: Marie Charvátová, zdroj: ČT24 http://img.ct24.cz/cache/140x78/article/36/3544/354348.jpg
 • Víla - Mníšek pod Brdy autor: Marie Charvátová, zdroj: ČT24 http://img.ct24.cz/cache/140x78/article/36/3544/354349.jpg

Prohlídky jsou výkladem přizpůsobené dětem od 3 do 9 let a paní průvodkyně – zámecká čertice - vypráví tak, aby se jim u nás líbilo. Provede vás pokoji posledního pana barona a paní hraběnky, které jsou zařízené tak, jako kdyby je jejich obyvatelé jen na chvíli opustili. V koupelnách měli vany s teplou vodou, splachovací toalety, šatny byly plné šatů a bot, dětský pokojíček zase přeplněný hračkami malých aristokratů. Uvidíte starý fén na vlasy nebo masážní strojek, staré panenky v námořnických oblečcích nebo domeček pro panenky. A na závěr vstoupíte do pohádky. Čekají vás velké loutky, pohádkové bytosti ze zámku i z podzámčí, které všechny mají spojitost s Mníškem a jeho historií.

Marie Charvátová, Mníšek pod Brdy

Prosím, vyčkejte na načtení mapy, pokud se mapa nenačte, máte vypnutý JavaScript, nebo Váš prohlížeč nepodporuje Google mapy.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Marie Charvátová

   Marie Charvátová

   ČT24 – Hledáme kolegy

   Autoři

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.