ČT24

ČT24
neděle 2. srpna 2015 Gustav

LinkedIn napadli hackeři

Velikost textu:
aktualizováno 7. 6. 2012 20:47

New York - Internetovou sociální síť LinkedIn napadli hackeři. Podle expertů ukradli zřejmě více než šest milionů hesel. Společnost to potvrdila a situaci vyšetřuje. Poškozeným uživatelům zároveň poslala návod, jak se dostat zpátky do sítě. Tento případ je zatím poslední ze série útoků, ve které hackeři atakovali webové stránky firem a vládních úřadů po celém světě a ohrozili osobní informace milionů lidí.

Hacker
Hacker

Internetová sociální síť LinkedIn se stala obětí hackerů. Ti ukradli data, narušili přitom bezpečnost přihlašovacích hesel některých uživatelů. LinkedIn rozeslala postiženým uživatelům e-mail, že jejich hesla narušili hackeři a že si mají obnovit přístup do sociální sítě. 

Zprávy o narušení sítě LinkedIn se objevily během středy, kdy experti na počítačovou bezpečnost objevili na webech, kde si zlodějští hackeři vyměňují ukradené informace, soubory s asi 6,4 milionu zakódovaných hesel bez odpovídajících e-mailových adres. 

přehrát video
LinkedIn napadli hackeři

Na LinkedInu o sobě přitom lidé uchovávají poměrně citlivá data o tom, kde pracují nebo pracovali, a lze poměrně snadno zjistit, jaké jsou mezi nimi vazby. "Určitě jsou ohrožena jejich osobní data a hrozí tam případně zcizení identity. Řeknu příklad: Někdo zjistí, že se určitý člověk zná s jiným důležitým člověkem, a bude se prostřednictvím Internetu snažit vydávat za toho člověka," varoval mluvčí BSA Jan Hlaváč.

LinkedIn má v celém světě 161 milionů členů a loni své akcie uvedla na burzu. Zaměřuje se na lidi, kteří hledají kvalifikovanou práci, a vychází vstříc poptávce firem po zaměstnancích.

Útoky hackerů se v poslední době množí. Masivní únik dat zaznamenala v dubnu také firma Sony, které hackeři odcizili osobní údaje více než sta milionů uživatelů. Útoky jsou cíleny nejen na firmy, ale i na instituce. Za poslední půlrok se jejich cílem staly třeba stránky NASA, FBI, Bílého domu nebo města Chicago. Toho jsou si vědomy vlády, které na obranu svých počítačových systémů zaměstnávají rozsáhlé týmy programátorů.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.