Policista z Marylandu zřejmě zabil tři lidi na třech místech, úřady ho už zadržely

Nejméně dva lidé zemřeli a dva další byli zraněni při střelbě v nákupním centru a menším obchodě v americkém státě Maryland. Podezřelý už byl zadržen – je jím příslušník zvláštního úseku federální policie. Podle vyšetřovatelů má zřejmě na svědomí i vraždu své manželky, k níž došlo o den dříve.

Místo jednoho z útoků ve městě Bethesda
Zdroj: ČTK/AP

Zatím není zcela jasné, zda je dvaašedesátiletý Eulalio Tordil pojítkem mezi všemi třemi událostmi, k nimž došlo nedaleko americké metropole Washingtonu.

Tordil je příslušníkem Federální ochranné služby (FPS), která má za úkol ostrahu úředních budov. Nedávno musel odevzdat služební zbraň a byl přeřazen na administrativní činnost, neboť mu soud zakázal přibližovat se k manželce, která jej chtěla opustit a měla obavy z jeho výhružek. Ve čtvrtek ji patrně zastřelil, když společně čekali na děti u střední školy ve městě Beltsville. Od té doby byl na útěku.

V pátek ráno byl pak podle policie patrně tím, kdo střílel v garážích nákupního centra v nedalekém městě Bethesda, kde byl zastřelen jeden člověk a zraněni další dva. O jejich zdravotním stavu nejsou známy bližší podrobnosti.

Další člověk byl krátce nato zastřelen v obchodě vzdáleném několik kilometrů. Podle policie není důvod se domnívat, že by oběti střelce znaly. Policisté nyní prověřují, zda je střelcem jeden a týž člověk.