Showman z Boney M je po smrti

Haag – V 61 letech dnes během ruského turné zemřel zpěvák skupiny Boney M Bobby Farrell. Ve středu vystoupil v Petrohradu a dnes měl letět do Itálie. Před koncertem i po něm si údajně stěžoval na potíže s dýcháním. Ráno byl nalezen mrtvý v posteli v hotelovém pokoji. Příčina úmrtí není známa; podle zpěvákova manažera prodělal Farrell za posledních 10 let několik drobnějších i závažnějších nemocí.

Farrell se narodil na antilském ostrově Aruba, který má zvláštní status v rámci Nizozemského království. Ostrov opustil v 15 letech a živil se jako námořník. Později pracoval na diskotékách v Německu a v Norsku. V roce 1974 si jej německý hudebník a skladatel Frank Farian vybral jako zpěváka do skupiny Boney M.

Skupina Boney M prorazila v roce 1976 s písněmi Daddy Cool nebo Sunny. Vedle showmana, tanečníka a zpěváka Farrella ji tvořily ještě Liz Mitchelová, Maizie Williamsová a Marcia Barrettová. Mezi nejznámější hity skupiny patří Belfast, Rivers of Babylon, Brown Girl in the Ring, Rasputin nebo Gotta Go Home.

Boney M koncertovali i v České republice. V roce 1978 byli jednou z prvních západoevropských skupin, které mohly oficiálně vystoupit v Sovětském svazu. Na pozvání tehdejšího sovětského vůdce Leonida Brežněva vystoupili přímo na Rudém náměstí pro přibližně tři tisícovky lidí.