Příští stanice: Obytný dům

Stockholm - Švédský Stockholm má za sebou nezvyklou železniční nehodu. Uklízečka, která pracuje na místním nádraží, ukradla v noci vlak, přejela s ním konec kolejí a nabourala do domu. Při nehodě se vážně zranila, nikomu uvnitř budovy se ale nic nestalo. Ani v soupravě v té době nebyli žádní cestující. Policie ji zatkla kvůli obecnému ohrožení. Proč se strojem ujela, není jasné.

Žena ukradla soupravu čtyř vozů v depu nedaleko švédské metropole a ujela s ní téměř dva kilometry do konečné stanice Saltsjöbaden. Zde vlak vyjel z tratě a po 25 metrech narazil do domu, kde v té době byli členové tří rodin.

Uklízečka, které bylo podle médií zhruba 20 let, dosud na pracovišti neměla žádné problémy. Také není jasné, jak získala potřebné klíče. Mluvčí společnosti nicméně uvedl, že řízení vlaku není složité. „Obecně řečeno, je to možné, i když nejste strojvedoucí. Můžete si o tom přečíst na internetu nebo pozorovat, jak to dělají druzí,“ uvedl mluvčí dopravní společnosti.

/*json*/{"map":{"lat":59.279201770907,"lng":18.313071727753,"zoom":17,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/