Ostře sledovaný konvoj

ČT24

ČT24
pondělí 30. března 2015 Arnošt

Vážná nehoda u Slaného má čtvrtou oběť, zemřela v nemocnici

Velikost textu:

Praha - Sobotní srážka dvou osobních aut na okraji Slaného na Kladensku si vyžádala celkem čtyři mrtvé. Jeden člověk ještě podlehl zraněním v nemocnici, řekla dnes ČTK mluvčí středočeské policie Soňa Budská. V celém kraji zahynulo při sobotních kolizích pět lidí, což je podle mluvčí nadprůměrný počet.

Nehoda u Slaného
Nehoda u Slaného

Podle původních informací zemřeli při čelním střetu dvou aut na silnici 1/16 čtyři lidé. Jednoho člověka se však po dlouhé resuscitaci podařilo oživit. Později v sobotu policie informovala o třech mrtvých a dvou těžce zraněných. "Nakonec zemřel i jeden člověk v nemocnici, takže tam byli celkově čtyři mrtví," uvedla dnes Budská. 

Pátou obětí sobotních nehod je seniorka, která zemřela po nehodě na Nymbursku. Podle mluvčí nymburské policie Petry Potočné se kolize stala před polednem na křižovatce mezi Přední Lhotou a Chvalovicemi. Řidič Škody Favorit nedal přednost Škodě Fabia s přívěsným vozíkem. Třiadevadesátiletá žena, která seděla na zadních sedadlech favoritu, utrpěla při střetu lehké zranění. Odpoledne v nymburské nemocnici však zemřela. Zda to bylo následkem zranění, nebo mělo úmrtí jinou příčinu, policisté zkoumají.

Nehoda u Slaného
Nehoda u Slaného

Uzavřeno není ani vyšetřování tragické nehody na okraji Slaného. "Budeme potřebovat znalecké posudky z různých oborů. Vyšetřování proto ještě potrvá. Víme, že řidička jednoho z vozů vyjela do protisměru. Ale proč, to nevíme," uvedla Budská.

Silnice 1/16 patří mezi důležité silnice v kraji, vede od Řevničova přes Slaný, Mělník, Mladou Boleslav k hranicím s Polskem. Poměrně často se tam stávají tragické nehody, které mívají větší počet obětí. Například na konci letošního ledna tam zemřely dvě ženy a další dvě byly těžce zraněny, když na tuto silnici vjížděly v osobním autě u Velvar od čerpací stanice a střetly se s kamionem. Loni v dubnu se na této vozovce střetly dva kamiony u obce Uhy a řidiči obou vozidel rovněž zemřeli.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.