Policisté zadrželi žháře, který založil požár lesa u Rotavy

Požár lesa u Rotavy na Sokolovsku, který zaměstnával hasiče tři dny, zřejmě založil žhář. Policie podezřívá muže, jenž má podle ní na svědomí i další požáry. „Doposud bylo zjištěno, že celkem ve třech případech měl čtyřiatřicetiletý muž v okolí Rotavy založit požáry. Nejprve dvakrát v srpnu loňského roku. V těchto případech způsobil pokaždé škodu kolem 10 000 korun,“ informovala krajská policejní mluvčí Kateřina Böhmová.

Požár lesa u Rotavy
Zdroj: ČTK Autor: Kubeš Slavomír

Požár, který podezřelý muž zřejmě založil v neděli, zasáhl část lesa o rozloze 1,64 hektaru. „S ohledem na klimatické podmínky panující v době požáru, zejména silnému větru, mohlo dojít k nekontrolovatelnému rozšíření požáru na okolní lesní porost a mohla být tak způsobena škoda vyšší než pět milionů,“ dodala Böhmová.

Kriminalisté muže obvinili z poškození cizí věci a z obecného ohrožení. V případě prokázání viny hrozí obviněnému za obecné ohrožení trest odnětí svobody na tři roky až osm let. Policie navrhne státnímu zástupci, aby podal návrh na vzetí obviněného do vazby.