Z Náměstí Míru na Depo Hostivař nepojede o víkendu metro

Poslední páteční vlaková souprava, které v Praze projede po trase metra A mezi stanicemi Náměstí Míru a Depo Hostivař, bude také poslední na další dva dny. Metro zde nebude jezdit celý víkend. Jako náhrada poslouží tramvaje včetně zvláštní linky X-A a také posílené autobusové linky.

Výluka metra A mezi stanicemi Náměstí Míru a Depo Hostivař začne se zahájením sobotního provozu a skončí až v pondělí ráno. Dopravní podnik během výluky vymění výhybku ve stanici Želivského.

Během výluky bude jezdit jedna zvláštní linka MHD, konkrétně tramvajová X-A s trasou Bruselská – Nádraží Strašnice. Obslouží stanice metra Náměstí Míru, Flora, Želivského a Strašnická a navíc stanici I. P. Pavlova na lince C. Současně poslouží jako náhrada za metro tramvajové linky 5 a 11.

Aby nahradil i úsek, nad kterým tramvaje nejezdí, změní dopravní podnik trasy autobusových linek 111, 125 a 329, které pojedou ze Skalky na Strašnickou. Linky 223, 263, 266, 364 a 366 potom budou místo Depa Hostivař končit až na Želivského.

Výluky metra jsou v posledních letech v Praze běžné od roku 2012, kdy začal dopravní podnik měnit výhybky ve stanicích starších linek C a A. Ta nadcházející bude patřit k nejkratším. Nejčastěji probíhaly výluky metra o prodloužených víkendech, loni v létě ale nejezdilo metro dva týdny mezi Kačerovem a konečnou stanicí trasy C Háji.