ČT24

ČT24
čtvrtek 30. července 2015 Bořivoj

Další měření prokázalo ve fryštácké školce jedovatý azbest

Velikost textu:

Fryšták – Při dalším měření v mateřské škole ve Fryštáku se prokázal karcinogenní azbest. Školka už je uzavřena, protože tam hygienici před nedávnem naměřili zvýšené koncentrace minerálních vláken. Děti se proto učí v náhradních prostorách. Další měření externí firmy však ve školce zjistilo přítomnost azbestu, píše Zlínský deník.

Panelová budova
Panelová budova

"V pátek nám bylo oznámeno, že se při měření objevila také vlákna azbestu, a to situaci o dost komplikuje. Na zastupitelstvu jsme jednohlasně odsouhlasili kompletní a trvalou nápravu. Celá budova se musí dekontaminovat a sanovat. Město to vyjde na zhruba 15 milionů korun, ale jde tady hlavně o zdraví dětí, takže se není o čem bavit," řekl deníku starosta Lubomír Doležel.

Děti se do školky vrátí zřejmě v říjnu. "Je to na přelomu školních roků, takže budeme muset přijmout nové děti do provizorních prostor, které ale naštěstí máme. Kapacitu 148 dětí si udržíme a dokud to bude nutné, zůstaneme v budově základní školy," uvedla ředitelka školky Ilona Staňková. 

Hygienici ve Zlínském kraji objevili zvýšený výskyt minerálních vláken také v základních školách v Karolince a Liptále na Vsetínsku. Tam ovšem zatím kontroly přítomnost azbestu neprokázaly.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.