TS Ostrava | TS Brno

ČT24

ČT24
čtvrtek 23. února 2012 Svatopluk

Na Třeboňsku začíná největší festival vodníků

Velikost textu:

Třeboňsko – Pohádkový Chlum se letos koná už podesáté. Jde o největší festival vodníků v Čechách. Okolí rybníku Hejtman bude těchto postaviček plné celý týden. Pohádkový program je připraven pro děti i dospělé. Aby na svůj festival měli vodníci dostatek duší, vydali se je lovit až do Českých Budějovic. Bát se jich ale nikdo nemusí, v Chlumu u Třeboně prý topit nebudou.

Vodní Chlum 2011
Vodní Chlum 2011

Svůj sjezd, správně řečeno splav, mají vodníci u rybníku Hejtman v kempu Kapřík. "Vodníci se nesjedou z celé republiky, nepřijíždí, ale vodníci se splavujou. Už je tu více než stovka vodníků," říká vodnický ministr vodokultury Jiří Kaška Columbus. Cílem vodnického festivalu je mimo jiné přesvědčit lidi, že vodníci opravdu existují.

Děti ale mají jasno – podle většiny z nich žijí vodníci jen v pohádkách. Pod taktovkou vodníků se každý den bude hrát jiná pohádka. Bude se také zpívat, tančit i soutěžit. Park se dokonce dvakrát promění v pohádkový les. Neobvykle velké množství vodníků bude v okolí rybníku Hejtman až do pátečního večera.

Reportáž Kristiny Vrkočové
Kontakt na autora reportáže: kristina.vrkocova@ceskatelevize.cz
Zdroj: ČT24

      Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

      Hlavní zprávy

      Načítám...

       

      Ouha, data se nepodařilo načíst.