Z centra Plané nad Lužnicí zmizí herny

Planá nad Lužnicí – V celém městě se nesmí na veřejnosti popíjet alkohol a z centra zmizí herny. Schválením nových vyhlášek reagovali zastupitelé na stále častější stížnosti lidí a rostoucí kriminalitu. Nonstop herna totiž stojí ani ne čtyřicet metrů od základní školy. Nepořádek a hluk se vyskytuje také v okolí večerky.

Trestná činnost se vesměs odvíjí od osob, které požívají alkohol, a to nejen v nočních hodinách. Starosta Plané nad Lužnicí Jiří Šimánek (ODS) sdělil, že v ranních hodinách vypadávali zákazníci z barů přímo před zraky školáků. Ke klidnější atmosféře by měly přispět dvě nové vyhlášky. Jedna vykazuje z centra města herny, druhá zakazuje pití alkoholu na veřejnosti.

Se zákazem výherních automatů už řada měst měla problémy. Například v Písku obdobná vyhláška platila jen rok. Starosta Plané nad Lužnicí ale věří, že u nich obstojí. Radnice připravuje i založení městské policie. Rozhodovat by o ní měli zastupitelé ještě do konce roku. Na odstranění výherních zařízení mají jejich provozovatelé čas až do 1. ledna. Pít alkohol na ulici se ale nesmí už teď.