Živě

následuje

Studio ČT24

Den 28 °C
Noc 15 °C
Východ — západ

4:56 — 21:12

Rozptylové podmínky

Znečištění v ČR: Hodinové koncentrace se pohybovaly pod imisními limity. Rozptylové podmínky budou na celém území v noci a ráno mírně nepříznivé, během dne dobré.

Situace: Před studenou frontou, která postupuje přes naše území k východu, k nám bude vrcholit příliv teplého vzduchu od jihu.

Počasí ve dne

Počasí (10-22): Jasno až polojasno, v Čechách od západu přibývání oblačnosti s přeháňkami a bouřkami, které se později odpoledne a večer rozšíří i na Moravu a do Slezska. Ojediněle silné bouřky s přívalovým deštěm s úhrny kolem 40 mm, kroupami nebo nárazy větru kolem 20 m/s. Později večer od západu postupně ubývání oblačnosti i srážek. Nejvyšší teploty 26 až 30 °C, na západě kolem 24 °C, na Moravě a ve Slezsku místy kolem 32 °C, v 1000 m na horách kolem 22 °C, v Jeseníkách a Beskydech kolem 25 °C. Mírný jižní vítr 2 až 6 m/s se bude měnit na západní až severozápadní a v bouřkách přechodně zesílí.

Počasí v noci

Počasí v noci (22-07): V Čechách polojasno nebo skoro jasno, zpočátku při zvětšené oblačnosti místy, postupně jen ojediněle přeháňky. K ránu ojediněle mlhy. Na Moravě a ve Slezsku oblačno až zataženo s přeháňkami nebo deštěm, zpočátku i bouřkami, ojediněle silnými. K ránu i zde od západu ubývání srážek. Nejnižší teploty 12 až 8 °C, na Moravě a ve Slezsku 16 až 12 °C. Mírný západní až severozápadní vítr 2 až 6 m/s.

Zdroj: ČHMÚ
video

Události za okamžik a počasí z 1. 7.

Události za okamžik a počasí z 1. 7.