Živě

následuje

Studio ČT24

Den 12 °C
Noc 0 °C
Východ — západ

6:46 — 17:39

Rozptylové podmínky

Znečištění v ČR: Hodinové koncentrace se pohybovaly pod imisními limity. Rozptylové podmínky budou na severní Moravě dobré,jinde budou zpočátku mírně nepříznivé, během dne postupně také dobré.

Situace: Od severozápadu postupuje nad Britské ostrovy hluboká tlaková níže a po její přední straně k nám začíná proudit teplý vzduch od jihozápadu.

Počasí ve dne

Počasí (05-22): Skoro jasno až polojasno, místy přechodně až oblačno. Ráno ojediněle mrznoucí mlhy. K večeru na Moravě a Českomoravské vrchovině místy tvorba nízké oblačnosti, ojediněle i mlhy. Nejvyšší teploty 11 až 15 °C, na Českomoravské vrchovině kolem 8 °C, v 1000 m na horách kolem 7 °C. Slabý jižní vítr 1 až 4 m/s, ve východní polovině území postupně mírný 3 až 7 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, na horách na severu s nárazy kolem 20 m/s (70 km/h).

Počasí v noci

Počasí v noci (22-07): Převážně polojasno, na Moravě a Českomoravské vrchovině místy zataženo nízkou oblačností, ojediněle mlhy, i mrznoucí. Během noci v Čechách od západu přibývání oblačnosti a později na západě déšť, nad 800 m sněžení. Nejnižší teploty 5 až 1 °C, ojediněle při zmenšené oblačnosti a slabším větru až -1 °C. Mírný jižní až jihovýchodní vítr 3 až 7 m/s, místy v nárazech kolem 15 m/s, na horách na severu s nárazy kolem 20 m/s (70 km/h), se bude v západní polovině Čech měnit na jihozápadní.

Zdroj: ČHMÚ
Video Události za okamžik a počasí
video

Události za okamžik a počasí z 26. 2.

Události za okamžik a počasí z 26. 2.

Sněhové zpravodajství z 26. 2.