Živě

následuje

Studio ČT24

Severovýchodně od Prahy se vytvářejí velmi silné bouřky. Mohou být doprovázené kroupami o velikosti přes 2 cm. Podobně silná bouřková činnost se bude dále rozšiřovat do Libereckého a na západ Královéhradeckého kraje.Platné do 28.6. 23h.
Den 32 °C
Noc 16 °C
Východ — západ

4:52 — 21:13

Rozptylové podmínky

Znečištění v ČR: Kvalita ovzduší byla uspokojivá, v Čechách až dobrá. Koncentrace troposférického ozónu byly mírně zvýšené, ale nepřekračovaly imisní limity. Rozptylové podmínky budou dobré.

Situace: Nad střední Evropou se udržuje zvlněné frontální rozhraní mezi velmi teplým vzduchem na jihovýchodě a chladnějším na západě a severozápadě.

Počasí ve dne

Počasí (12-22): Polojasno až oblačno, na západě Čech ojediněle přeháňky. Během dne přibývání další oblačnosti, místy přeháňky, v Čechách četnější. Místy bouřky, ojediněle silné, zejména ve východní polovině Čech i velmi silné. Nejvyšší teploty 28 až 33 °C, na jihovýchodě až 35 °C, v západní polovině Čech místy kolem 26 °C, v 1000 m na horách kolem 24 °C, na západě kolem 19 °C. Mírný východní až jihovýchodní vítr 2 až 6 m/s, na Moravě a ve Slezsku čerstvý jižní vítr 5 až 9 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, se bude odpoledne a večer v Čechách měnit na severozápadní. Vítr v bouřkách přechodně zesílí.

Počasí v noci

Počasí v noci (22-07): Oblačno až polojasno, místy přeháňky nebo bouřky, zpočátku ještě i silné. V Čechách později od západu zataženo s deštěm, místy i vydatným. Nejnižší teploty 18 až 14 °C, na Moravě a ve Slezsku 22 až 18 °C. Mírný severozápadní vítr 2 až 5 m/s, na Moravě, ve Slezsku a k ránu i ve východních Čechách čerstvý jižní až jihovýchodní vítr 4 až 9 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s. Vítr v bouřkách přechodně zesílí.

Zdroj: ČHMÚ
Video Počasí
video

Počasí z 26. 6.

Počasí z 26. 6.