Co rozhodne kauzu Nagygate

ČT24

ČT24
úterý 26. května 2015 Filip
Horizont ČT24

Rozzlobení ptáci si udělali výlet do vesmíru - za pomoci NASA

Velikost textu:

Helsinki - Finská společnost Rovio vystřelila své populární rozzlobené ptáčky do vesmíru. Tam narazila na Mezinárodní vesmírnou stanici. Fenomén Angry Birds zná snad každý, kdo někdy viděl chytrý telefon nebo počítač. Nová verze hry, kde rozezlení ptáčci sestřelují zlá zelená prasátka, se bude odehrávat ve vesmíru. NASA se chystá populární hru využít k propagaci vědy. Katapult proto už funguje i na oběžné dráze.

Angry Birds
Angry Birds

NASA se chopila příležitosti a stala se partnerem nové verze hry Angry Birds in Space. Zábavnou formou tak může ukázat, jak funguje fyzika ve stavu beztíže. "Jsem Don Pettit, astronaut NASA, a jsem na Mezinárodní vesmírné stanici. Ukážu trajektorii, jakou bude mít červený ptáček, když ho vystřelím tímhle orbitálním prakem. Podívejte se na to, doletěl až na konec. To je příklad trajektorie. Je to přímka z našeho pohledu," říká astronaut.

Gravitace by objekt pohybující se po přímce stáhla. Pak by se nepohyboval rovně, ale jeho trajektorie by byla zakřivená. "Astronauti se tím musejí zabývat, protože když jste v raketě a chcete se dostat ze Země na vesmírnou stanici, poletíte po zakřivené trajektorii. A musíte vědět, kdy zažehnout motory, abyste se dostali z místa, kde jste, na místo, kde chcete být," prohlásil Pettit.

Saara Bergströmová, manažerka pro sociální marketing:

"NASA chce lidi vzdělávat, ukázat jim, jak to ve vesmíru chodí. A domnívá se, že je dobré tuhle snahu spojit se hrou, která se odehrává ve stavu beztíže."

Partnerem nové verze hry bude i společnost National Geographic, která chce o Angry Birds in Space vydat knihu.

Lidé po naštvaných ptácích doslova šílí - zapomínají i pracovat

Za původní verzí Angry Birds stojí jednoduchý příběh - prasata ukradla ptákům vejce, za což se hráč musí pomstít. Uživatelé takto postupují za dolar v iPhonech, v telefonech s Androidem pak zadarmo, ale s reklamou. "Je to pro nás fantastický mezník a jsme rádi, že si naši hru stáhlo takové neuvěřitelné množství lidí," říká Mikael Hed, ředitel firmy Rovio, která stojí za vznikem Angry Birds. 

Angry Birds
Angry Birds

Populární ptáci krátí čas i v práci. Podle odhadů mohli připravit americké zaměstnavatele o více než 1,5 miliardy dolarů. V Česku se hraním Angry Birds baví odhadem statisíce lidí.

Zdroj: ČT24

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   • Položí biopaliva českou vládu? Těžko
    Video
    Položí biopaliva českou vládu? Těžko vydáno před 1 hodinou Praha – Část opozice se od 14:00 na mimořádné schůzi sněmovny pokusí svrhnout koaliční kabinet Bohuslava Sobotky (ČSSD). Úspěšná ale velmi pravděpodobně nebude a vláda hlasování ...
   • Juncker a Cameron spolu jednali o reformě EU
    Juncker a Cameron spolu jednali o reformě EU vydáno před 1 hodinou Londýn - Reformě Evropské unie byl věnován rozhovor britského premiéra Davida Camerona se šéfem Evropské komise Jeanem-Claudem Junckerem. Cameron pozval bruselského hosta k pozdní ...
   • Ve 110 letech zemřela nejstarší Češka Marie Behenská
    Ve 110 letech zemřela nejstarší Češka Marie Behenská vydáno 25. 5. 2015 23:17 Plzeň – Minulou středu zemřela v Plzni nejstarší občanka České republiky Marie Behenská. Bylo jí 110 let. S odvoláním na rodinu to napsal server Deník.cz.
   • Landova hymna - kontroverze s dobrým načasováním
    Video
    Landova hymna - kontroverze s dobrým načasováním vydáno před 1 hodinou Praha - Nápad magistrátu, aby hymnu k oslavám 700. výročí narození Karla IV napsal Daniel Landa se neujal. Proti se okamžitě postavili studenti historie, jímž vadí Landova minulost v ...

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.