Papričky okoření i Česko

Praha - Skupina Red Hot Chili Peppers vystoupí 27. srpna na fotbalovém stadionu Synot Tip Arena v pražském Edenu v rámci turné ke své nové desce I'm With You. Do České republiky se Red Hot Chili Peppers vrátí po šesti letech od své poslední návštěvy. Poprvé svoji show představí pod širým nebem.

Americká kapela představí své hity i skladby z nového alba jako Monarchy Of Roses, Brendan's Death Song, Look Around, Did I Let You Know či Happiness Loves Company. Vstupenky v ceně od 1490 korun do 2490 korun budou v prodeji od 12. prosince.

Red Hot Chili Peppers se řadí mezi nejúspěšnější rocková seskupení historie. Prodali na 60 milionů nosičů po celém světě, získali šest cen Grammy a rekordní počet jejich singlů, celkem 11, se stal jedničkou amerických hitparád. Album I'm With You produkoval Rick Rubin.

Deska vyšla na konci srpna. Album je prvním od té doby, kdy kapelu opustil kytarista John Frusciante. Hudebníka, který hrál se skupinou deset let, nahradil na přelomu let 2009 a 2010 Josh Klinghoffer.

Kalifornská kapela vznikla počátkem 80. let, založili ji spolužáci ze střední školy, zpěvák Anthony Kiedis a baskytarista Flea. Skupina během své kariéry zažila několik personálních změn. Debutovou desku nazvanou Red Hot Chili Peppers vydala v roce 1984. Popularitu kapele počátkem 90. let přineslo zejména album Blood Sugar Sex Magic; komerčně úspěšné byly i následující desky One Hot Minute a Californication.