Začal trh nezávislé módy, šperků a designu

Praha – První ročník Holešovického Fashion Market nabízí od 9. prosince v hale č. 7 holešovické tržnice díla více než sedmdesáti mladých českých návrhářů a designérů, ale především nepřeberný výběr zajímavých a originálních vánočních dárků. Nákupy oživí příjemná hudba, bar a módní přehlídky. Akce potrvá do 10. prosince.

„Podobnou akci pořádáme už druhým rokem v Brně, protože výsledky jsou výborné, rozhodli jsme se, že zkusíme i Prahu. Zájem z řad návrhářů a designérů byl obrovský a bohužel jsme účast museli omezit z kapacitních důvodů. Projekt je spojen i s bojem proti korupci, což je záležitost, která nás velmi trápí, proto jsme se rozhodli aktivizovat v této věci i ostatní lidi. Vytvořili jsme například tričko s tímto tématem a máme připravené různé doprovodné akce,“ informovala organizátorka trhu Kateřina Pletichová. 

Módní přehlídky českých nezávislých značek začínají vždy v osm hodin večer. Sobotní přehlídky uvede vystoupení taneční skupiny Wackkiki, specializující se na showcase nejextravagantnějších tanečních stylů, jako je wacking a vogue. 

  • Holešovice Fashion Market 2011
    Holešovice Fashion Market 2011 autor: Stanislav Zbyněk, zdroj: ČTK
  • Holešovice Fashion Market 2011
    Holešovice Fashion Market 2011 autor: Stanislav Zbyněk, zdroj: ČTK

Holešovice Fashion Market probíhá ve spolupráci s neziskovou organizací Transparency International, která seznámí návštěvníky s bojem proti korupci i s možnostmi, jak se do něj zapojit. V sobotu vyvrcholí tombola o hodnotné ceny, celý výtěžek půjde na účet Transparency International.