Bridget Jonesová vstupuje v životě do „nové fáze“

Londýn - Svérázná Bridget Jonesová má pořád co sdělit světu. Na podzim tohoto roku proto vyjde třetí román o jejích dobrodružstvích. Jak se bude jmenovat, zatím známo není, protože autorka Helen Fieldingová prý stále ještě knihu píše.

Nový román o Bridget Jonesové by měl vyjít v říjnu v Británii, v listopadu pak ve Spojených státech. Podle amerického nakladatelství Alfred A. Knopf, které knihy Fieldingové vydává v USA, se odehrává v současném Londýně a představí „úplně novou fázi v životě Bridget“. „Můj život se vyvíjel a Bridget také pokročí dál,“ uvedla Fieldingová v prohlášení.

Jonesová vydala Deník Bridget Jonesové v roce 1996 na základě sloupků, které rok předtím psala pro deník The Independent. O tři roky později vyšlo pokračování Bridget Jonesová: S rozumem v koncích. Obě knihy se staly bestsellery a prodalo se jich ve 40 zemích na 15 milionů kusů. „Jen málo spisovatelů se může rovnat Helen Fieldingové, pokud jde o úplné zachycení moderní ženy,“ domnívá se šéfredaktor amerického nakladatelství Sonny Mehta.

První dvě knihy byly zfilmovány v hlavní roli s Renée Zellwegerovou a s Hughem Grantem a Colinem Firthem v rolích jejích nápadníků. Letos má jít do kin další snímek o Bridget nazvaný Bridget Jones' Baby (Dítě Bridget Jonesové), ve kterém se sejdou opět všichni tři představitelé hlavních rolí - Zellwegerová, Grant i Firth.