Topolánek se stal předsedou dozorčí rady Elektráren Opatovice

Opatovice nad Labem - Bývalý předseda vlády Mirek Topolánek se stal předsedou dozorčí rady společnosti Elektrárny Opatovice. Ve funkci nahradil spoluvlastníka Energetického průmyslového holdingu (EPH) Daniela Křetínského. Společnost Topolánka již dříve navrhla na předsedu Teplárenského sdružení, které reprezentuje zájmy tuzemských tepláren, v září byl zvolen jeho předsedou.

Křetínský odstoupil ze své funkce na konci září. Vlastník elektrárny, společnost East Bohemia Energy patřící do EPH, dosadil expremiéra do dozorčí rady 3. října. „Předsedou byl zvolen na jednání dozorčí rady 20. října,“ uvedl mluvčí firmy Petr Zadák.

Společnost Elektrárny Opatovice byla začleněna do holdingu počátkem letošního roku. Vlastníky EPH jsou finanční skupina J&T (40 procent), investiční skupina PPF a PPF Partners (40 procent) a Křetínský (20 procent).

Elektrárny Opatovice patří se svým dosažitelným elektrickým výkonem 363 megawatt (MW) a celkovým tepelným výkonem 966 MW mezi přední dodavatele energií v České republice. Podnik dodává teplo téměř 60 tisícům domácností v regionu Hradec Králové, Pardubice, Chrudim a také řadě průmyslových podniků. V loňském roce dodaly Elektrárny Opatovice svým odběratelům 4422 terajoulů tepla.