Bývalí politici ANO založili v Brně hnutí PRO 2016

Bývalí politici ANO v Brně založili hnutí PRO 2016. Předsedkyní zvolili prachatickou radní Radku Paulovou, první místopředsedkyní se stala Hana Naiclerová. Nový subjekt se zatím nechystá do celostátní politiky, v letošních podzimních krajských volbách chce ale kandidovat přinejmenším v Jihočeském kraji.

„Hnutí PRO je novým politickým subjektem, který si dává za cíl podporovat regiony, fungovat na úrovni regionů, podporovat to, aby obyvatelé této země začali více participovat na politice, neboť politika se dotýká každého z nás,“ řekla Paulová.

Místopředsedy se stali František Švec, Richard Ficek a Vojtěch Němec. Brzy by měly vzniknout jihočeská, jihomoravská a olomoucká krajská organizace.

PRO: Nechceme jen kývat

Podle Paulové cesta, kterou se vydalo hnutí ANO, není správná, a proto z něj někteří politici odešli a založili hnutí nové. V ANO jim podle Paulové vadil především „nedostatek komunikace, nedostatek informovanosti, zákaz komunikace napříč hnutím, direktivní nařízení mlčet a nic neříkat, jen kývat“. Překážkou pro ně bylo i nedodržování programu a odklonění se od vizí, řekla Paulová.

Předseda ANO Babiš připustil pochybení v některých regionech, stížnosti na nedemokratické postupy ale odmítl. Šance nového hnutí nechtěl odhadovat, protože jeho členy prý nezná. Zároveň ale uvádí, že zakladatelé hnutí jsou lidé, kteří se neprosadili na krajské kandidátky.