Třetí propad tunelu Blanka policie odložila

Praha - Policie odložila případ třetího propadu tunelu Blanka, který se stal letos v červenci. Podle informací ČT24 totiž nebyl spáchán trestný čin. V závalu tehdy uvízl bagrista, po několika hodinách byl zachráněn. Za tento propad dostala stavební firma Metrostav milionovou pokutu od Českého báňského úřadu (ČBÚ), protože firma podcenila prevenci a neudělala dost pro zajištění bezpečnosti.

„Policie případ odložila, protože nebyla naplněna skutková podstata trestného činu,“ uvedla Rösslerová. Tunel Blanka se během stavby propadl už třikrát. Dvakrát vznikl kráter ve Stromovce, naposledy se půda propadla u ministerstva kultury v Praze 6. Policie odložila i minulé dva propady, protože se kriminalistům nepodařilo najít viníka nehody.

Pražský magistrát nemá zatím o ukončení vyšetřování informace. Odcházející primátor Prahy Pavel Bém takové rozhodnutí „bohužel“ očekával a že ho může jen respektovat. „Nic jiného mi nezbývá. Nadšen nejsem,“ uvedl s tím, že pro něj je klíčové rozhodnutí báňského úřadu, který Metrostavu udělil pokutu.

Magistrát také kvůli poslednímu propadu požadoval po Metrostavu několik milionů korun za způsobené škody. Firma už zaplatila peníze za posudky, které si magistrát nechal vyhotovit. Fakturu na další část, ve které by mělo město požadovat peníze za poškození dobrého jména, zatím firma podle mluvčího Metrostavu Františka Poláka nedostala.

Zástupci Metrostavu ukázali novinářům místo posledního propadu tunelu Blanka.
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24