Ostravské volejbalistky v Českém poháru postoupily do dalšího kola

Ostrava - Volejbalistky Mittalu Ostrava včera na domácí palubovce zvládly povinné vítězství nad týmem SG Brno. Výhra Ostravankám zajistila postup do dalšího kola Českého poháru, v němž za měsíc změří síly s o poznání těžším soupeřem – volejbalistkami Univerzity Palackého Olomouc.

Po jasném vítězství v prvním setu 25:11 to vypadalo na rychlý triumf ostravských hráček. Jenomže první zdání se tentokrát ukázalo klamným. Mittal sice ve třetím setu měl hned tři mečboly, jenomže brněnské juniorky je třikrát odvrátily a naopak hned první svůj setbol proměnily a vynutily si čtvrtou sadu. „Původně jsme se domlouvaly na tom, že by to mělo být 3:0, tak jak byl ten první zápas v sezóně, ale nějak se nám to vymklo z rukou. Rozehrály jsme si družstvo Brna a díky tomu jsme se trápily,“ řekla po zápase kapitánka TJ Mittal Ostrava Kateřina Mayerhoferová. Výhra v jednom setu však pro Brno byla maximem a zápas už domácí dotáhly do vítězného konce, když čtvrtý set získaly poměrem 25:17 a celkově zvítězily 3:1 na sety. Výhra by domácím měla pomoct i psychicky před blížícími se důležitými zápasy v extralize proti hratelným soupeřkám. „Čekají nás teď dva zápasy, Frýdek a Přerov a já věřím, že předvedeme trošku jiný výkon než doteď a samozřejmě jednoznačný cíl je bodovat,“ uvedl trenér Zdeněk Pommer.

Český pohár ve velojbalu (zdroj: ČT24)