Třinec vyznamenal svou pokerovou superstar

Třinec - Martin Staszko, druhý nejlepší hráč světového pokeru, získal pamětní medaili města Třince. Minulý týden vyhrál pětatřicetiletý šampión v americkém Las Vegas téměř 100 milionů korun.

Skromného třineckého rodáka proslavil nejen úspěch v pokeru, ale také flanelová košile, ve které očaroval celou Ameriku. Jednu novou si dnes odnesl z třinecké radnice. „Tady v Třinci si myslím, že mě už zná fakt každý, teď se to rozšiřuje, lidé mě začínají poznávat už i v Praze, v Brně. Trochu ztrácím soukromí,“ posteskl si Staszko. Třinec si úspěchu svého občana váží také proto, že část z patnácti procent, které musí odvést na daních, zůstane ve městě. „Zas tak často ty pamětní medaile určitě neudělujeme. Díky panu Staszkovi se o Třinci ví v celé České republice a dokonce i v Las Vegas,“ říká s úsměvem starostka Třince Věra Palkovská.

 

Poker hraje už téměř pět let. Před týdnem seděl v horkém křesle v Las Vegas a bojoval v přepočtu o více než 150 milionů korun a diamantový náramek. „Když člověk není první, tak vždycky je co zlepšovat. Bylo to blízko toho prvního místa, takže určitě nějaké drobné zklamání tam je,“ svěřil se Martin Staszko. I nadále se chce věnovat hlavně pokeru a procestovat díky němu celý svět. Čas na to má, je totiž stále svobodný. Českého pokerového krále čeká do konce roku ještě několik turnajů, Už tento víkend se představí v Londýně a v prosinci si zahraje v Praze.