Vítkovičtí dorostenci po dvou výhrách nad Spartou slaví mistrovský titul

Ostrava - Vítkovičtí hokejisté slaví mistrovský titul. To, co se nepodařilo seniorskému týmu, který vypadl ve čtvrtfinále play-off, zvládli starší dorostenci. Po nedělní výhře na ledě pražské Sparty 7:6 uspěli i ve včerejším domácím duelu, který vyhráli 8:5. Dorostenci Vítkovic tak po dvou výhrách získali sedmý titul v historii klubu.

Do domácího duelu vstoupily Vítkovice výborně. Po brankách Tomi a Walkera vedly už ve čtvrté minutě 2:0, jenže Spartě se podařilo do desáté minuty vyrovnat. Ostravské mladíky to nezaskočilo a po přesných trefách Zdráhala a Hudečka vyhráli první třetinu 4:2. Ve druhé dvacetiminutovce přidaly Vítkovice do střelecké listiny další tři zápisy. Prosadili se Česlík, Slováček a Hudeček. Sparta skorovala jen jednou. Po dvou třetinách tak Ostravští vedli 7:3. Pražané se snažili ještě vývoj zápasu zdramatizovat, když snížili ma rozdil dvou branek, ale to bylo od nich vše. Dvě minuty před třetí sirénou se přes celé hřište do prázdné brány trefil Australan Nathan Walker, který se ve finálové sérii prosadil čtyřikrát, a rozhodl o vítězství Vítkovic 8:5. Mladý Australan, který celou sezonu odehrál v seniorském týmu, pomohl ve finále starším dorostencům k zisku titulu čtyřmi góly.

Reportáž Lukáše Hudečka (zdroj: ČT24)