Basketbalisté NH Ostrava porazili Kolín 75:68

Ostrava - Třetí utkání nové sezony odehráli ve středu basketbalisté NH Ostrava. V něm přivítali Kolín, který je loni dvakrát porazil a nakonec získal ligový bronz. Naposledy ve vzájemném utkání Ostravané zvítězili téměř před dvěma roky v prosinci roku 2010.

Tentokrát měli Ostravané zápas tři čtvrtiny pod kontrolou, v celém průběhu třiceti minut vedli v průměru s desetibodovým náskokem. Jenže vstup do čtvrté čtvrtiny jim vůbec nevyšel a Kolín se dotáhl. Když Zuzák šťastnou trojkou dostal hosty poprvé do vedení 59:58, zdálo se, že vyhraný zápas ztratí. Navíc z dalšího útoku zvýšil vedení hostů na 61:58 portorický rozehrávač González. Jenže domácí se vzchopili, do hry je dostala rychlá Jurečkova trojka a bylo srovnáno, důležitý byl také návrat na palubovku zkušeného amerického rozehrávače Amese, který už od třetí čtvrtiny měl na kontě čtyři fauly. Skvělý zápas sehrál také Američan Jeremiah Wilson, pomohl 4 trojkami, celkem 23 body, a skvělými 16 doskoky ke konečné výhře 75:68. Muž, který hrál v Argentině, Chile a do Ostravy zamířil z Austrálie, byl jednoznačně nejužitečnějším hráčem zápasu. Česká liga je jeho první evropskou zkušeností. „Dneska to byl můj den, šlo mi to. Cítil jsem se opravdu dobře. Dal jsem dost bodů, ale taky jsem doskočil hodně míčů. Trefoval jsem i trojky. Bylo to parádní a jsem rád, že jsme vyhráli. V poslední čtvrtině jsme totiž ztratili vedení a chvilku to vypadalo, že bychom mohli prohrát,“ hodnotil po zápase Jeremiah Wilson. Už v pátek od 18 hodin čeká ostravské basketbalisty těžké utkání na palubovce suverénního Nymburku, oba týmy jsou zatím s plným ziskem šesti bodů na čele ligové soutěže.

Reportáž Davida Procházky (zdroj: ČT24)