Mistrovství republiky v lyžařském orientačním běhu vyhráli favorité

Vrbno pod Pradědem - Vítězstvím favoritů skončilo ve Vrbně pod Pradědem mistrovství České republiky na klasické trati v lyžařském orientačním běhu. V mužské kategorii H21 se novým českým šampionem stal Jakub Škoda. Z žen titul získala Hana Hančíková.

Na muže čekalo při teplotě kolem mínus sedmi stupňů dvacet tři kontrol a pokud zvolili závodníci trať ideálně, tak měla necelých devatenáct a půl kilometrů. Nejméně chyb udělal během závodu a také nejrychlejší běh měl liberecký Jakub Škoda. Český titul vybojoval s časem 107 minut a 17 sekund. Druhý skončil s dvouminutovou ztrátou Roman Horyna a bronz vybojoval Jan Lauerman.

Ženy musely najít šestnáct kontrol a uběhnout vzdálenost minimálně čtrnáct a půl kilometru. Papírové předpoklady potvrdila zlínská závodnice Hana Hančíková, která nedala svým soupeřkám žádnou šanci a s časem 95 minut a 35 sekund se stala českou šampionkou na klasické trati.

S téměř čtyřminutovou ztrátou skončila na druhém místě Kristýna Kovářová, bronz vybojovala Simona Karochová.

Reportáž Ladislava Lhotského (zdroj: ČT24)