Ceny udělované statutárními porotami / Prizes awarded by the statutory juries
ZLÍN FILM FESTIVAL - VÍTĚZNÉ FILMY ROKU 2013
- Hlavní cena mládežnické poroty – za nejlepší hraný film pro mládež / Main Prize of the Children’s Jury – for Best Feature Film for Youth
Teď a tady - Velká Británie, režie Ol Parker / Now Is Good - Great Britain, directed by Ol Parker
Mezinárodní dětská porota pro hraný film pro děti / International Children’s Jury for Feature Films for Children
- Hlavní cena dětské poroty – za nejlepší hraný film pro děti / Main Prize of the Children’s Jury – for Best Feature Film for Children
Čestné pionýrské - Rusko, režie Alexandr Karpilovskij / I Give You My Word - Russia, directed by Alexandr Karpilovskij
Mezinárodní odborná porota pro hraný film / International Expert Jury for Feature Films
- Zlatý střevíček – za nejlepší hraný film pro děti / Golden Slipper – for Best Feature Film for Children
Můj sladký oranžovník - Brazílie, režie Marcos Bernstein / My Sweet Orange Tree - Brazil, directed by Marcos Bernstein
- Zlatý střevíček – za nejlepší hraný film pro mládež / Golden Slipper – for Best Feature Film for Youth
Deštivé léto - Uruguay, Mexiko, Nizozemsko, Německo, režie Ana Guevara Pose, Leticia Jorge Romero / So Much Water - Uruguay, Mexico, Netherlands, Germany, directed by Ana Guevara Pose, Leticia Jorge Romero
- Cena města Zlína – zvláštní uznání hranému filmu pro děti / The Town of Zlín Award – Special Recognition for a Feature Film for Children
Satellite Boy - Austrálie, režie Catriona McKenzie / Satellite Boy - Australia, directed by Catriona McKenzie
- Cena Miloše Macourka – zvláštní uznání hranému filmu pro mládež / The Miloš Macourek Award – Special Recognition for a Feature Film for Youth
Teď a tady - Velká Británie, režie Ol Parker / Now Is Good - Great Britain, directed by Ol Parker
Společná mezinárodní porota dětí a dospělých pro animovaný film /Joint International Jury of Children and Adults for Animated Films
- Zlatý střevíček – za nejlepší animovaný film / Golden Slipper – for Best Animated Film
Pilipka - Bělorusko, režie Tatiana Kublitskaya / Pilipka - Belarus, directed by Tatiana Kublitskaya
- Cena Hermíny Týrlové – cena pro mladého tvůrce do 35 let / The Hermína Týrlová Award – Award for Young Artists aged under 35
Psí život - Francie, Kanada, režie Julie Rembauville, Nicolas Bianco-Levrin / It’s A Dog’s Life - France, Canada, directed by Julie Rembauville, Nicolas Bianco-Levrin
Mezinárodní odborná porota pro soutěž Evropských debutů / International Expert Jury for European First Films
- Cena Evropa – cena ministra kultury ČR / The Europe Award – The Czech Minister of Culture Prize
Shell - Velká Británie, režie Scott Graham / Shell - Great Britain, directed by Scott Graham
- Zvláštní cena poroty / Special Jury Award
Tvoje krása nemá cenu - Rakousko, režie Hüseyin Tabak / Your Beauty Is Worth Nothing – Austria, directed by Hüseyin Tabak
Mezinárodní odborná porota pro soutěž studentských filmů Zlínský pes / ZlinDog International Expert Jury for Students'Films Competition
- Cena za nejlepší film z každé kategorie / Best film award for each category
- animace / animation
Plameňákova hrdost - Německo, režie Tomer Eshed / Flamingo Pride - Germany, directed by Tomer Eshed
- hraný film / feature film
Nejsem statečný - Německo, režie Arianne Hinz / I´m not Brave - Germany, directed by Arianne Hinz
- dokument / documentary
To pravé ořechové - Slovensko, režie Simona Schurdáková / Searching for Meaning - Slovakia, directed by Simona Schurdáková
- Cena za TOP film Zlínského psa, jehož autor bude odměněn cenou 1 000 EUR / Zlin Dog TOP film 1 000 euro prize for the author
Odstředivá síla - Německo, režie Benjamin Teske / Escaping Gravity - Germany, directed by Benjamin Teske
Ceny udělované nestatutárními porotami / Prizes awarded by non-statutory juries
Mezinárodní porota ECFA / ECFA Jury
- Cena ECFA/ECFA Award
Mami, mám tě rád - Lotyšsko, režie Janis Nords / Mother, I Love You – Latvia, directed by Janis Nords
Mezinárodní Ekumenická porota / International Ecumenical Jury
- Cena ekumenické poroty / Ecumenical Jury Award
Vinni jsou vždy ti druzí - Německo, režie Lars-Gunnar Lotz / Shifting the Blame - Germany, directed by Lars-Gunnar Lotz
Divácké ceny / Audience Awards
- Zlaté jablko – nejúspěšnějšímu hranému filmu / Golden Apple – for Best Feature Film
Teď a tady - Velká Británie, režie Ol Parker / Now Is Good - Great Britain, directed by Ol Parker
- Zlaté jablko – nejúspěšnějšímu animovanému filmu / Golden Apple – for Best Animated Film
Příběh mořské želvy - Kanada, režie Kathy Shultz / A Sea Turtle Story – Canada, directed by Kathy Shultz
Cena udělované společností Filmfest / Prizes awarded by the Filmfest company
- Uznání za tvůrčí přínos ve filmové tvorbě pro děti a mládež / Recognition of Creative Contribution in Filmmaking for Children and Youth
Jitka Molavcová