Úspěchy ostravských karatistů na MČR v Hradci Králové

V neděli 15. června 2014 se konalo mistrovství České republiky Shotokan Karate-Do International Federation v Hradci Králové. Shotokan Karate Klub ATTFIS Ostrava získal pro město Ostravu titul mistryně České republiky v kategorii mladšího žactva 7-9 (Amálie Ondroušková), dva druhé vícemistry republiky (Jakub Ferad a Dušan Galamb), jedno čtvrté místo (Ondřej Perutka) a dvě páté (Jiří Pochman a Roman Strachota). 

Ostravský klub ATTFIS na mistrovství reprezentovalo šest závodníků.

„Všichni podali nadstandardní výkony. Určitě si ještě na tréninku nedělní mistrovství detailně rozebereme. Musíme se dívat dopředu, teď pro nás sice skončila sezóna, ale v září opět začíná,“ konstatoval hlavní trenér Miloš Škoda 2nd Dan.

Amálie Ondroušková a Dušan Galamb
Zdroj: ČT24
Autor: Jakub Škoda

Amálie Ondroušková nevyhrála kategorii mladších žákyň 7-9 let, ale kategorii mladšího žactva.

V této kategorii jsme měli 3 reprezentanty a to jmenovitě: Ondřej Perutka, Dušan Galamb a již výše zmiňovaná Amálie Ondroušková.

V prvním kole vyhrála Amálie v poměru 3:2. Druhé kolo suverénně ovládla výsledkem 4:1, jednou prohrála 1:4, ale to si hned poté spravila reputaci na 3:2.

Ondřej Perutka triumfoval hned v prvním zápase 5:0 v druhém 3:2 a Dušan Galamb také nedělal ostudu, když vyhrál 4:1, prohrál 2:3 a následně vyhrál 5:0.

Z celkového počtu závodníků se vybrali semifinalisté (tzn. 4 závodníci), mezi semifinalisty byli všichni naši reprezentanti. V tomto kole se již bodovalo, nikdo až do posledního okamžiku nevěděl zda někdo z třech našich reprezentantů vypadl. Bohužel ano, byl to Ondřej Perutka, který získal 4. místo protože je pouze jedno třetí místo. V zápětí vyhlásili Dušana Galamba s bronzovou a na konci Amálii Ondrouškovou s titulem mistryně České republiky S.K.I.F. pro rok 2014.

Pokračování bylo na Jakubu Feradovi, který vybojoval bronz. „Kuba předvedl krásnou kata, ale bohužel skončil třetí“ uvedl asistent trenéra Jakub Škoda. Naopak Roman Strachota, který také nezklamal, nevybojoval bohužel ani bronzovou medaili a skončil na pátém nepostupovém místě. Jiří Pochman se ve své kategorii bohužel neprosadil, mistrem této kategorie se stal mistr ČR z minulého roku Jan Hertl z Karate Lions Pardubice.

MČR pořádal SK Karate Spartak Hradec Králové.

Společná fotografie trenérů s reprezentací
Zdroj: ČT24
Autor: Jakub Škoda

Jakub ŠKODA, Shotokan Karate Klub ATTFIS Ostrava