Volby na obrazovkách ČT: online sčítání hlasů, podrobná data na unikátní projekci a atmosféra volebních štábů
Vše o ČTČT pro médiaVolby na obrazovkách ČT: online sčítání hlasů, podrobná data na unikátní projekci a atmosféra volebních štábů

Volby na obrazovkách ČT: online sčítání hlasů, podrobná data na unikátní projekci a atmosféra volebních štábů

Česká televize připravila na volební víkend mimořádně rozsáhlé vysílání. Diváci jej budou moci sledovat od sobotního rána na programu ČT24. ČT nabídne to nejpodstatnější – výsledky, analýzy, atmosféru volebních štábů, analýzy expertů i reakce klíčových aktérů. Moderátory volebního studia budou Michal Kubal, Marcela Augustová a Daniel Stach.

Volby na webu ČT24

2. 10. 2025

Volební studio České televize bude online sledovat sčítání volebních výsledků. Z osmi volebních štábů stran a hnutí s největšími šancemi na vstup do Poslanecké sněmovny budou moderátoři a reportéři ČT přinášet živě reakce politických špiček i klíčových aktérů. Ve studiu budou průběžné výsledky komentovat přední experti. „Jako při každých volbách nabídne ČT24 to nejzásadnější z dění klíčových hodin – živě přenese diváky na ta nejdůležitější místa, nabídne první prohlášení vítězů i poražených a okamžité analýzy výsledků, které rozhodnou o směřování republiky,“ říká ředitel divize Zpravodajství a publicistiky Petr Mrzena.

Dění volebního dne shrnou Události a Události, komentáře. Speciální vydání diskusního pořadu vysílaného od 22:00 hodin nastíní obrysy povolebního uspořádání politické scény se zástupci stran a hnutí zastoupených v nové Poslanecké sněmovně. Podrobné vysílání bude pokračovat přes celou noc a v neděli bude sledovat první povolební vyjednávání českých politických špiček.

Novinkou letošního volebního vysílání je přesun části programu do pražského Planetária. Odtud bude moderovat Daniel Stach, kterého doplní Vladimír Piskala s interaktivními daty, statistikami a zajímavostmi. „Ve vysílání se chceme pořád posouvat a pražské Planetárium nám dává nové možnosti. Je na světové úrovni, kam patří i vysílání ČT. Vysílat budeme nejen z kupole, kde je obří zakulacená projekce, ale také z atria, které obepínají projekční plochy kolem dokola,“ dodává moderátor Daniel Stach.

Tiskové oddělení České televize