Všechna vysílání pořadu celém TV programu
Milénium
Futurologický magazín, který představí svět budoucnosti v oblasti moderních technologií, energetiky, životního stylu, medicíně, dopravě. Představí perspektivy života na planetě nebo cest do vesmíru.
Pořad připravujeme…Milénium
Praha by měla mít laminátové metro - strojaři ze Západočeské univerzity vyvíjejí nové soupravy metra z lehké a pevné hmoty na bázi laminátu. Měla by přinést úspory a také větší bezpečnost.
PřehrátMilénium
Podaří se lidstvu navázat kontakt s mimozemskými civilizacemi? Jak je možné, že všechny dosavadní pokusy kontaktovat je zkrachovaly? Budou mimozemšťané mírumilovní příchozí, nebo nebezpeční vetřelci?
PřehrátMilénium
Lékaři mají nový lék na artrózu - vlastní krev pacienta. Metodu začali používat ve Znojmě a v Ostravě. Podaří se tak překonat artrózu, která je zatím neléčitelná?
PřehrátMilénium
Letectvo Spojených států představilo nový robotický raketoplán. Jaké má úkoly? Nenastává čas využití kosmického prostoru k ryze vojenským účelům? Podaří se zvrátit úpadek astronautiky posledních let?
PřehrátMilénium
Vědci z Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně přišli na způsob, jak z odpadních tuků levně vyrobit bionaftu. Podaří se jim obnovit důvěru v ekologičnost biopaliv? Odpoví Milénium.
PřehrátMilénium
Ani technologie 21. století zatím neumí odvrátit přírodní katastrofy, jako jsou zemětřesení. Dokážeme je aspoň spolehlivě předpovědět? A bude podobných přírodních katastrof přibývat nebo ubývat?
PřehrátMilénium
Léky proti malárii ztrácejí sílu. Kdy se podaří vyvinout účinnou vakcínu proti této nemoci? Mohou očkovací látku vytvářet a přenášet samotní komáři? Dozvíte se v Miléniu v 11:35.
PřehrátMilénium
Přesunou se spory mezi státy z bitevních polí na kolbiště hospodářské? Bude 21. století dobou obchodních válek? Co nás čeká, až se Čína vrátí do pozice největší světové ekonomiky? Odpoví Milénium v 11:35
PřehrátMilénium
Počítačoví odborníci vytvořili program, který dokáže pomocí magnetické rezonance číst lidské myšlenky. Pomůže tato nová technologie handicapovaným? Je bezpečná? Více v Miléniu.
PřehrátMilénium
Druhý mozek. I tak by se dala nazvat důmyslná síť nervových buněk, kterou máme ve střevech. Vědci se proto na tento nervový systém dívají jako na klíč k prozkoumání řady nemocí.
PřehrátMilénium
Hrozí nám v budoucnu nedostatek jídla? Dokážeme ještě povzbudit už tak přehnojenou a vyčerpanou půdu? Co nahradí stávající plodiny?
PřehrátMilénium
Jak zásadně mohou erupce islandské sopky ovlivnit klima na Zemi? Je reálně možné využít výbuchů sopek k ochlazení země a boji proti globálnímu oteplování? Jaká řešení nabízí klimatické inženýrství?
PřehrátMilénium
Ve fakultní nemocnici Na Bulovce dělají unikátní operaci, při které se amputuje celou spodní část těla pacienta. Je tato operace vůbec etická? Bez jakých orgánu v budoucnu budeme moci žít?
PřehrátMilénium
Nové krevní testy pomůžou při léčbě rakoviny - američtí vědci našli metodu, jak zjistit, jestli rakovinový nádor reaguje na terapii nebo ne. Lékaři tak budou mít možnost lépe monitorovat léčbu.
PřehrátMilénium
Počítače - mohou být našimi pomocníky, ale i velkými nepřáteli. Jak si lidé od počátků průmyslové revoluce zjednodušovali počítání? A jak budou vypadat počítače budoucnosti?
PřehrátMilénium
Nemoci dýchacího ústrojí i srdce, zhoubné choroby, ale i snížená plodnost. To vše znají lidé, kteří žijí na smogem sužovaném Ostravsku. O budoucnosti lidí žijící v průmyslově znečištěných oblastech.
Přehrát