Všechna vysílání pořadu celém TV programu
Milénium
Lékaři 18 zemí v Praze konzultují léčbu nemocných s roztroušenou sklerózou. Různé terapeutické přístupy umožňují obnovu poškozených funkcí mozku. Je budoucnost léčby mozku v neinvazivních metodách?
PřehrátMilénium
Jaké jsou novinky ve forenzní vědě? Jak dynamicky se vyvíjejí kriminalistické metody? A které z nich mají největší perspektivu. Odpoví Milenium, v 11:35 na ČT24.
PřehrátMilénium
Proč vědci stále zkoumají fenomén černé díry? Mohou nové poznatky posunout technický rozvoj? Jaká tajemství černé díry ukrývají a které nové metody je možná pomůžou odhalit?
PřehrátMilénium
Budeme se jednou dožívat i dvou set let? Dokáže moderní medicína takto prodlužovat lidský život? A unese to vůbec naše planeta? Zeptáme se v Mileniu v 11:35.
PřehrátMilénium
Vesmír začínají brázdit sluneční plachetnice. Na letošní rok jsou naplánovány starty dvou takových kosmických plavidel, která jsou poháněná tlakem slunečního záření. Milénium v 11:35 na ČT24
PřehrátMilénium
Pacienti s rakovinou mají další naději, léčbu pomocí hypertermie. Vědci vyvíjejí nanočástice, které by se cévami dostaly přímo do nádoru, zahřály je zevnitř a ušetřily okolní tkáně.
PřehrátMilénium
Pilotovaný let na Mars dostává další konkrétní obrys - ruští experti představili tým dobrovolníku. Sedm odvážlivců se zúčastní dlouhodobého pokusu imitujícího let na Mars.
PřehrátMilénium
Jak budeme uchovávat památky a historické objekty? Které techniky mají budoucnost? K čemu poslouží přesné trojrozměrné modely? Odpoví úterní Milenium.
PřehrátMilénium
Nedávno se objevily informace o nových elektrárnách, které pracují na principu osmózy mořské a říční vody. Jak tento jev funguje a jakým způsobem vzniká taková energie?
PřehrátMilénium
Meteorologové varují: v budoucnosti nás kvůli změnám klimatu zřejmě čekají silnější bouře a hurikány. Podle odborníků budou také jejich účinky ničivější. Více v Miléniu v 11:35.
PřehrátMilénium
Americkým vědcům se podařilo vytvořit první živou syntetickou buňku. Co může tento objev lidstvu přinést, jaké jsou hrozby a možnosti jeho zneužití? Sledujte Milénium v 11:35.
PřehrátMilénium
Vědci objevili nový materiál - Kapalné sklo obohacené nanočásticemi. Umožní nanášení velmi tenkých vrstev na předměty různého druhu. Ochrání je tak před mnoha nepříznivými vlivy z okolního prostředí.
PřehrátMilénium
Čínská věda se blýskla zvláštním objevem. Cigaretové nedopalky mohou uchránit ocelové potrubí před zreznutím. Technologie zpracování zbytků cigaret je prý navíc i ekonomicky soběstačná.
PřehrátMilénium
Vysoké učení technické v Brně představuje nový prototyp elektromobilu - Superbel. Tým vývojářů zároveň připravuje rychlou nabíječku, která bude schopná auto za 30 minut téměř zcela nabít.
PřehrátMilénium
Živočišné a rostlinné druhy mizí tempem, které bere dech. Nic na tom nemění fakt, ze každý rok vědci objeví nové a nové druhy. Vymření teď akutně hrozí pětině ještěrek a na řadě jsou také včely.
PřehrátMilénium
Jedním z medicínských oborů budoucnosti je epigenetika. Vymizí díky ní dědičné choroby? Je možné uniknout z genetické předurčenosti? Odpoví Milenium v 11:35 na ČT24.
PřehrátMilénium
Mezinárodní projekt For Women in Science nabízí mladým vědkyním stipendium pro mezikulturní spolupráci ve vědeckém výzkumu. 3 letošní vítězky přivítáme v pondělním Miléniu. Dívejte se v 11:35
Přehrát