Šermířská pohádka plná intrik, soubojů a lásky (1998). Hrají: M. Štěpánek, K. Březinová, J. Schneiderová, B. Holišová, V. Udatný, J. Čenský, B. Navrátil, J. Somr a další. Scénář M. Černá. Kamera P. Beňa. Režie M. Sobota

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici
Už sám název pohádkového příběhu napovídá, že se v něm bude bojovat. Jak jinak než o trůn a v nebezpečných bitkách zvítězí jen ti, kteří bezpečně ovládají svou zbraň. Přesto nečekejte válečnickou podívanou. Uvidíte pohádku, v níž není nouze o humor, nechybějí v ní kouzla, ani velká láska. A hlavně je tu princezna, která nečeká, až jí štěstí samo spadne do klína.
Komtese Alexandře předá stará lesní čarodějnice Maruna kouzelnou mast, jež může třikrát vyléčit člověka nebo zvíře. Alexandra utíká z domova od svého otce, vévody, v chlapeckém převleku a pod jménem Saša, protože nechce za manžela vnuceného nápadníka, zženštilého Arnoštka. Cestou potkává mladého muže Valentina, jemuž kouzelnou mastí vyléčí koně a jde s ním do ciziny. Princ Valentin zmaří intriky svého strýce Gastona, jenž chce připravit nemocného krále, Valentinova otce, o trůn i o život. Saša vyléčí i krále a Valentin, jenž dávno věděl o jejím přestrojení, ji požádá o ruku. Vše končí svatbou a vítězstvím dobra nad zlem a intrikami.
Stopáž67 minut
Rok výroby 1998
 ST AD HD 4:3