František Němec v dramatickém příběhu podle povídky Johna Galsworthyho o složitém bratrském vztahu a střetu osobních cílů s mravní povinností (1997). Dále hrají: L. Vlasáková, V. Dlouhý, S. Laurinová, P. Kříž, S. Zindulka a další. Scénář B. Zelenková. Kamera J. Kadaňka. Režie D. Klein

Citově složitý, nevyrovnaný muž brání svou milou a přitom nešťastně a bez úmyslu zabije člověka. Obrací se o pomoc ke svému staršímu bratrovi, slavnému právníkovi, který stojí na počátku velké kariéry soudce. Rozvine se tak drama lidské odpovědnosti, v němž se osobní snahy a cíle střetnou s mravní povinností. Příběh končí tragicky – a ač společensky zakryt, zůstávají stopy, nesmazatelně vryté do nitra člověka, který i za tuto cenu dosáhl úspěchu.

Dnes již klasická povídka anglického spisovatele Johna Galsworthyho o bratrských vztazích prověřovaných zlou událostí neztrácí nic na aktuálnosti. V inscenaci v režii Dušana Kleina se můžete setkat s vynikajícími hereckými výkony Františka Němce, Vladimíra Dlouhého, Lenky Vlasákové, Sabiny Laurinové, Pavla Kříže a dalších oblíbených herců.

Napište nám