Pět lásek Dannyho Smiřického v seriálu České televize. Podle stejnojmenné knihy J. Škvoreckého napsali K. Čabrádek a K. Kachyňa (1994). Hrají: P. Kroutil, A. Černá, V. Chalupa, Š. Škoch, M. Němec, J. Wehrenberg, D. Holk, O. Škoch, J. Hladík, P. Musil, J. Zrzavý, M. Pavlata, M. Vrba, M. Nohýnková, O. Filip, L. Potměšil a další. Kamera A. Barla. Režie K. Kachyňa

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Kromě dívek miluje Danny Smiřický i jazz. Ve studentském orchestru hraje na tenorsaxofon. Jenže jazzová hudba je v protektorátu zakázána jako „Říši nepřátelská“, a tak při jejím sporadickém veřejném provozování je třeba obezřetně klamat německou cenzuru: americkým skladbám dávají studenti naivní německá jména a v jednom souboji s komisařem Khülem vydávají charleston za lidový německý tanec. Ve studentské revui tančí tento charleston Kristýna, přespolní kráska z Mýta. Má rokokový kostým a pod krinolínou jí nejsou vidět nohy, takže půvaby charlestonu nikdo nemůže ocenit. Režisér má nápad. Krinolínu lze zdvihnout a dívčiny nohy se pak efektně míhají za drátěnou mříží, která krinolínu drží: zamřížovaný charleston. Danny vše pozoruje z orchestřiště a po zkoušce nabídne Kristýně doprovod. Nečekané překážky tentokrát přichystá doba. Je také „zamřížovaná“ a na mládí Dannyho generace padá stín.

Ale protože seriál Prima sezóna je úsměvné retro, gestapácké nebezpečí dokáže Danny odvrátit. S nástrahami lásky je to složitější.

Stopáž56 minut
Rok výroby 1994
 ST HD 4:3