Písničkový pořad Yvetty Simonové a Milana Chladila, od jehož úmrtí uplynulo minulý týden 35 let (1971). Scénář Z. Borovec. Kamera J. Novotný. Režie J. Nesvadba

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Český zpěvák Milan Chladil (1931–1984), od jehož úmrtí uplynulo v pátek 28. června 35 let, se narodil v Brně. Na přání otce, který byl krejčí, se vyučil stejnému řemeslu a pak vystudoval obchodní školu. Na počátku padesátých let minulého století zpíval v rodném městě s orchestrem Erika Knirsche. Zpěv začal studovat na konzervatoři, pak chodil na soukromé hodiny u Konstantina Karenina.

Později vystupoval s orchestrem Zdeňka Bartáka, kde se setkal se zpěvačkou Yvettou Simonovou, odkud přešel do Orchestru Karla Vlacha, kde působil jako hlavní sólista, spolu se zmíněnou kolegyní. S ní nazpíval řadu duet. Mezi nejznámější patří O nás dvou, My dva a čas, Sladké hlouposti, Až na severní pól nebo Sentimentální. Milan Chladil zemřel v roce 1984 cestou z vystoupení v Kašperských Horách.

K úspěšným písničkovým pořadům minulých let patřil nesporně ten, který pod názvem My dva a čas natočil v roce 1971 režisér Jiří Nesvadba s Yvettou Simonovou a Milanem Chladilem. Zavzpomínejme na písničky těchto oblíbených umělců, kteří vždy přinášeli za doprovodu orchestru Karla Vlacha dobrou náladu a pohodu.

Stopáž22 minut
Rok výroby 1971
 čb 4:3
ŽánrZábava