Jiří Adamíra jako policejní rada Korejs spolu s pány detektivy z pražské „čtyřky“ řeší malé i velké zločiny. Tentokrát o tom, co všechno se může přihodit během kongresu kriminalistů (1987). Dále hrají: O. Havelka, J. Hlaváčová, J. Vinklář, J. Bláha, B. Prokoš, S. Beneš, Č. Řanda, R. Rázlová, B. Poloczek, S. Sejk a další. Scénář J. Marek. Kamera J. Šámal. Režie A. Moskalyk

V roce, kdy si připomínáme 25 let od úmrtí významného českého herce Jiřího Adamíry (*2. 4. 1926 – †14. 8. 1993) se na televizní obrazovku vrací oblíbený seriál kriminálních příběhů spisovatele Jiřího Marka a režiséra Antonína Moskalyka Panoptikum Města pražského. Znovu se budeme setkávat s pány detektivy ze „čtyřky“ a policejním radou Korejsem (J. Adamíra).

Žádné dobové agenturní zpravodajství asi nezaznamenalo průběh dvou kongresů, které se konaly bezprostředně po sobě – v hodinovém žižkovském hotelu Tichý a v elegantním prostředí pařížských hotelů a nóbl restaurací. V Paříži se sešla mezinárodní společnost policejních pánů radů, aby se poradili, jak dál v boji proti zločinu. To se ovšem mezinárodnímu podsvětí silně nelíbilo, a tak se na svém rovněž bohatě zastoupeném antikongresu usneslo, že pánům policajtům je třeba provést něco, z čeho budou mít parádní ostudu – a to rovnou po celém světě! Paříž se tedy stala cílem cesty nejvyšších špiček mužů zákona i mužů zločinu – a jaksi se do toho všeho zamíchala i paní radová Korejsová (J. Hlaváčová). Vše se bude tentokrát točit kolem pana rady Korejse, kterému je v patách na cestě do Paříže i na kongresu samotném neznámá půvabná dáma (R. Rázlová). Samozřejmě se ale neobejde bez pánů z pražské „čtyřky“ v podání O. Havelky (Souček), J. Vinkláře (Bouše) a J. Bláhy (Brůžek).

* 2. 4. 1926

† 14. 8. 1993


Stopáž59 minut
Rok výroby 1987
 ST AD HD 4:3
ŽánrSeriál