Hudební měsíčník z nahrávací dílny Tanečního orchestru Československého rozhlasu v karlínském rozhlasovém Studiu A (1964). Pořadem provází Karel Štědrý. Kamera J. Novotný. Režie J. Vašta

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

V hudebním měsíčníku Vysílá studio A seznamuje moderátor a zpěvák Karel Štědrý s nahráváním písní, jak v první polovině šedesátých let minulého století vypadalo. V reportážní přestávce představuje aranžéry písní a muzikanty. Přinese rozhovor s Karlem Krautgartnerem a tehdy šestnáctiletou Yvonnou Přenosilovou, která zpívá velice populární píseň Roň slzy a která byla pro tento archivní, historický pořad zrekonstruována.

Poprvé Taneční orchestr Československého rozhlasu (TOČR) vystoupil 28. března 1960 ve Smetanově síni pražského Obecního domu. Později doprovázel soutěž „Hledáme písničky pro všední den“, z níž vzešla řada dodnes populárních hitů. Základnou TOČRu bylo studio A v karlínské rozhlasové budově blízko historické pražské Invalidovny. Tam vznikly skoro všechny nahrávky. Hudebníky i s tehdejším kapelníkem K. Krautgartnerem můžete vidět ve filmu „Kdyby tisíc klarinetů“. Tehdy také Československá televize začala produkovat cyklus „Vysílá studio A“, který dodnes patří do zlatého fondu televizní zábavy. Moderátorem původního seriálu byl K. Štědrý.

Stopáž47 minut
Rok výroby 1964
 čb 4:3
ŽánrZábava